Манчестър Юнайтед победи Нотингам Форест с 2:0 на „Сити Граунд“. Головете за „червените дяволи“ отбелязаха Антони и Диого Далот. Бразилецът се отчете и с асистенция за попадението на фланговия бранител.

С успеха тимът, воден от Ерик тен Хаг, събра 59 точки на третата позиция и е с три точки повече от четвъртия Нюкасъл (56). Пети е Тотнъм с 53, но и среща повече от манчестърци и „джордитата“.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Юнайтед можеше да открие още след 30-тина секунди игра. "Червените дяволи" стигнаха до чисто положение за гол, ала бранител на Форест се намеси решително на метри пред голлинията, избивайки удар на Санчо.

Домакините също имаха шансс за ранно попадение в петата минута след дълъг корнер, който не бе изчистен и в крайна сметка Уан-Бисака трябваше да се намеси при удар на Тайо Ауонии.

В 17-ата минута Кейлор Навар отново трябваше да се намесва решително и да прави отлично спасяване след много опасен изстрел на Бруно Фернандеш.

Четвърт час по-късно Юнайтед откри. Данило и Фелипе не се разбраха при една отнета топка и я подариха на Марсиал. Французинът комбинира с Бруно Фернандеш и озовал се сам срещу Навас не успя да го преодолее, но след спасяването на костариканеца Антони довкара топката във вратата за 0:1.

В самия край на полувремето Нотингам имаше два шанса да изравни. При първия Линдельоф се намеси добре срещу Ауонии. А при другия Джонсън стреля опасно след лошо повеждане на Далот, но не намери вратата.

След немного интересни първи 15-20 минути от втората част, Манчестър Юнайтед вдигна темпото и можеше да удвои, ако Марсиал бе по-точен.

В 76-ата все пак "червените дяволи" вкараха втори гол. Антони напредна мощно от крилото към центъра и пусна страхотен пас "в коридор" към Диого Далот, който голмайсторски завърши за 0:2.

FT / Нотингам - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Антони 32`

0:2 Диого Далот 76`

Нотингам: Кейлор Навас, Фелипе, Скот МакКена, Муса Ниакате, Неко Уилиямс, Данило, Ремо Фройлер, Ренан Лоди, Морган Гибс-Уайт, Тайо Ауонии, Бренан Джонсън

Мениджър: Стив Купър

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър, Диого Далот, Каземиро, Кристиан Ериксен, Антони, Бруно Фернандеш, Джейдън Санчо, Антони Марсиал

Мениджър: Ерик тен Хаг