Челси победи Норич с 3:1 на "Кероу Роуд" в среща от 30-ия кръг на английската Висша лига. Първото попадение за "сините" отбеляза Трево Чалоба в 3-ата минута, а Мейсън Маунт удвои 10 по-късно. Звездата на домакините Теему Пуки намали в средата на второто полувреме от дузпа, преди Хаверц в самия край на срещата да оформи резултата.

Gullvier/GettyImages
32 снимки

Преди да са изминали 180 секунди от срещата, Трево Чалоба се извиси над всички след корнер и с глава матира Тим Крул.

Десетина минути след началото Крул задържа Норич в срещата, отразявайки хубав удар на Хаверц, който със сигурност щеше да се превърне в гол.

Минута по-късно обаче прошка нямаше - Маунт се освободи добре от защитник на домакините и с мощен удар удвои.

В следващите минути натискът на Челси утихна, а домакините отправиха единствения си точен изстрел през първата част, но Менди бе на мястото си. В 38-ата минута Ковачич пробва далечен изстрел, за негово нещастие минал покрай десния страничен стълб на домакинската врата.

Малко преди да измине час игра, звездата на домакините Теему Пуки едва не порази вратата на Менди от само няколко метра. Финландецът обаче овладя лошо получената топка и не можа да нанесе изстрел.

Осем минути по-късно финландският нападател опита да намали, но блестяща намеса на сенегалския страж го лиши от попадение.

Преди опасния удар на Пуки, топката се отклони в ръката на Чалоба и реферът Аткинсън бе привикан на ВАР, след който отсъди 11-метров наказателен удар, който нападателят реализира.

Малко след попадението за 1:2 Менди отрази удар с глава на Маклийн.

Няколко минути преди края на срещата успореден на голлинията пас едва не бе засечен от Вернер и Хаверц. Пет минути пред края, с първото си докосване влезлият като резерва Лукаку за малко да направи 1:3.

В последната минута на редовното време друга резерва - Нголо Канте, намери Хаверц, който с отмерен удар подпечата успеха на гостите.

FT / Норич - Челси 1:3

0:1 Трево Чалоба 3`

0:2 Мейсън Маунт 13`

1:2 Теему Пуки 69` (д)

1:3 Кай Хаверц 90`

Норич: Тим Крул, Кристоф Цимерман, Гран Ханли, Озан Кабак, Макс Аарънс, Матиас Норман, Кени Маклийн, Пиер Лийс Мелоу, Брандън Уилямс, Джош Сарджънт, Теему Пуки

Мениджър: Дийн Смит

Челси: Едуар Менди, Трево Чалоба, Андреас Кристенсен, Тиаго Силва, Сесар Аспиликуета, Саул Нигес, Жоржиньо, Матео Ковачич, Мейсън Маунт, Кай Хаверц, Тимо Вернер