Позорното представяне от Манчестър Юнайтед под ръководството на Ерик тен Хаг продължи, след като „червените дяволи“ загубиха цинично с 0:3 от Борнемут в пореден мач от кръга на Висшата лига. Победата е и историческа за „черешките“, които никога в тяхната история не бяха побеждавали до този момент този съперник на неговия „Олд Трафорд“.

Следва едва пет минути игра резултатът бе открит чрез Доминик Соланке, а Филип Билинг удвои преднината на гостите след 68 минути игра. Пет по-късно дойде и третият гол, дело на Марко Сенеси, което подпечата големия успех за южняците в северозападна Англия.

Поражението отдалечи още повече „червените дяволи“ от челните позиции в Англия, като тимът остана шести с 27 точки, но след края на кръга може да се свлекат още в класирането. Победата пък изпрати Борнемут до 13-ото място и тимът вече е с 19 точки, 10 повече от опасната зона. Другата лоша новина за "червените дяволи" е, че жълтият картон за Бруно Фернандеш от тази среща означава, че капитанът на Юнайтед няма да играе в голямото дерби на Англия срещу Ливърпул.

Манчестър Юнайтед vs Борнемут

източник: sofascore.com

Още в петата минута "черешките" изненадоха доста неприятно домакина си. Стийв Куук атакува топката и я отне от Скот МакТомини. Последва остро центриране към Доминик Соланке, а английският нападател елегантно преодоля Онана за 1:0.

Ман Юнайтед опита да върне гола пасив веднага и започна да атакува вратата на съперника с нападения по двата фланга.

Снимки: Gulliver/GettyImages
82 снимки

В 24-ата минута Манчестър Юнайтед си отдъхна, след като попадение на Борнемут бе отменено. Тогава Таверние отблизо вкара топката, след като преди това Доминик Соланке отправи удар с глава, ала Онана отрази. Все пак нападателят бе в положение на засада при центрирането и лайнсменът логично вдигна своя флаг.

Четири след това Борнемут получи корнер, а Таверние центрира отлично към Забарни. Бранителят отигра с глава, но топката отиде встрани от вратата, пазена от Онана. На два пъти в рамките на една минута „червените дяволи“ можеха да изравнят резултата, но Антони и Марсиал не успяха да накажат вратата на „черешките“.

Шест преди края на първото полувреме Борнемут стигна до сетния си шанс в мача след поредната грешка при разиграването на Ман Юнайтед. Топката бе открадната след централната линия, а Соланке беше изведен. Тъмнокожият стрелец отправи удар с десния крак, който срещна страничния стълб на Онана.

В началото на второто полувреме Ман Юнайтед наложи сериозен натиск във финалната третина на съперника, но опасностите пред вратата на бразилеца Нето липсваха. В 68-ата минута Люк Шоу сбърка извеждащ пас, а Доминик Соланке открадна топката и подаде вляво към Таверние. Той достави страхотно центриране към Филип Билинг, а резервата надскочи Шоу и с глава матира Онана.

Кошмарът за Ман Юнайтед не спря дотук, след като в 74-ата минута Борнемут вкара третия гол в срещата. Гостите изпълниха корнер, а Марко Сенеси се освободи от безобразната защита на Амрабат и Диого Далот и с глава бранителят на "черешките" направи 3:0.

В добавеното време на срещата гостите реализираха и четвърти гол в мача чрез Данго Уатара, но попадението беше отменено, тъй като реализиралият гола игра с ръка в хода на нападението и резуталтът остана 3:0 за Борнемут.

FT / МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БОРНЕМУТ 0:3

0:1 Соланке 5', 0:2 Билинг 68', 0:3 Сенеси 73',

Главен съдия: Питър Банкс

Стадион: „Олд Трафорд“

Състави на двата отбора:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 24. Андре Онана – 5. Хари Магуайър, 23. Люк Шоу, 15. Серхио Регилон – 39. Скот Мактоминей, 4. Софиан Амбарат – 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш (к), 17. Алехандро Гарначо – 9. Антони Марсиал

Мениджър: Ерик тен Хаг

БОРНЕМУТ: 1. Нето (к) – 3. Милош Керкез, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит – 10. Раян Кристи, 4. Люис Кук – 16. Маркъс Таверниер, 19. Джъстин Клуйверт, 24. Антоан Семеньо – 9. Доминик Соланке

Мениджър: Андрони Ираола