Кристъл Палас си осигури място на полуфиналите на ФА Къп, след като без особени проблеми елиминира Евертън след 4:0 на „Селхърст Парк“.

24 снимки

Още във втората минута гостите пропуснаха добра възможност. Таунзенд центрира от фаул, топката стигна до Кийн, който обаче стреля встрани от далечната греда. „Карамелите“ продължиха да играят по-добре, но това не носеше проблеми на Бътланд.

Вместо това, в 25-ата минута Кристъл Палас откри резултата. Първо Олис центрира остро от корнер към близкия ъгъл. Пикфорд успя да избие изненадващото фалцово центриране в нов ъглов удар. Олис отново изпълни, като този път Марк Геи, който преди няколко дни получи първа повиквателна за национални отбор на Англия, засече с глава за 1:0.

В 33-тата минута „орлите“ бяха близо до втори гол. Матета догони едно дълго подаване по десния фланг, след което центрира към близката греда, където Заха връхлетя и засече от движение, но топката премина на сантиметри встрани.

В 41-вата минута Езе проби отляво, продължи към Заха, който върна с пас по земя в наказателното поле, където Матета засече. Пикфорд също не се намеси много добре, топката мина под плонжа му и преднината на Палас стана от два гола.

В 67-ата минута удар на Грей от границата на наказателното поле премина на сантиметри встрани. В 79-ата Заха сложи окончателно точка на спора с трети гол. Балонен удар на Олис рикошира в далечната греда, след което котдивоарецът направи добавка отблизо за 3:0.

Три минути преди края Уил Хюз оформи крайния резултат. Пикфорд изби удар на Галхър, но нямаше какво да направи при добавката.