Уулвърхемптън победи Шефилд Юнайтед с минималното 1:0 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига и изхвърли вече и офиицално съперника в Чемпиъншип. Победното попадение дойде в 60-ата минута, а точен беше Уилиан Жозе. Така "вълците" заемат 12-ото място в класирането с актив от 41 точки, а Шефилд е на 20-ото с едва 14.

Gulliver/Getty Images
30 снимки

Юнайтед направи интересна ситуация в 23-ата минута, след като Флек стреля от дистанция, но топката не намери целта. Две минути по-късно Брюстър пропусна от интересна ситуация, но и Патрисио се намеси добре.

В 59-ата минута гостите пропуснаха от отлична позиция, след като Енда Стивънс стреля, но ударът му беше блокиран. В ответната атака Адама Траоре намери добре Жозе и той матира вратаря на Шефилд.

Енда Стивънс стреля отлично в 70-ата минута, но Патрисио спаси. Гостите опитаха да стигнат до равенството до края на двубоя, но не се получи. В края на мача Траоре можеше да удвои преднината на домакините, но и той не стори това и мачът завърши 1:0.