Нюкасъл се наложи с минималното 1:0 над Дарби Каунти, въпреки че потрепери до буквално до последния съдийски сигнал на мача от 30-ия кръг на Чемпиъншип.

Мат Ричи вкара единственото попадение в мача в 27-ата минута. Александър Митрович подаде към Ричи, който с хубав удар от средна дистанция даде преднина на тима си.

"Свраките" стигнаха до някои опасни положения, но липсата на късмет и добрите намеси на стража на Дарби, им попречиха да увеличат разликата в резултата.

През втората част отново предимството бе за Нюкасъл, които обаче така и не успяха да материализират усилията си пред противниковата врата.

Стигна се обаче до 95-ата, последна, минута, в която от Дарби имаха последната дума.

Те получиха топката в наказателното поле на "джордитата" и бяха на път да вземат точка в последните секунди на срещата, но адекватна намеса на защитник помогна за победата на Нюкасъл с 1:0.