Тотнъм срещна изненадваща спънка в битката за титлата с Лестър, и не успя да победи Уест Бромич Албиън у дома - 1:1.

Така три кръга преди края на сезона във Висшата лига, Тотнъм е на седем точки зад лидера. Още в следващия кръг Лестър може да стане шампион, при успех над Манчестър Юнайтед като гост.

Тотнъм загуби точки от Арсенал и Ливърпул в последните си шест мача, но сега даде такива и на УБА.

Уест Бромич отбеляза само един гол в последните си пет мача, но днес един от играчите на тима реализира два. Крейг Доусън си отбеляза автогол през първото полувреме, преди отново той да изравни през второто.

Тотнъм може да се сърди само на себе си за изгубените точки, като удари и три греди. "Шпорите" обаче изиграха изключително постно второ полувреме, и не показаха нищо от играта си в последните кръгове.

Преди почивката футболистите на Маурисио Почетино бяха доста дейни, и всичко сочеше към лесен успех за тях.

Кристиан Ериксен тества Майхил още в петата минута, а в осмата Хари Кейн удари греда, след като стражът успя да отрази.

За втори път гредата спаси УБА в 14-та минута, след удар на Ериксен.

В 33-та минута Ян Вертонген се озова във вратарското поле на съперника, и при центрирането на Ериксен от пряк свободен удар, се сблъска с Крейг Доусън, само за да може защитникът на УБА да си вкара автогол.

Така след две греди, Тотнъм имаше нужда от чужда помощ, за да открие, и водеше с 1:0 на почивката.

И второто полувреме стартира с греда за домакините, този път дело на Ерик Ламела.

Тотнъм обаче бе изключително пасивен след почивката, и почти не създаде други голови положения.

В 72-та минута Хосе Рондон можеше да изравни, но това стори минута по-късно Крейг Доусън. Доусън се реваншира, като засече с глава от корнер, за 1:1.

Нетипично, Тотнъм дори не създаде някакъв масиран финален натиск, и се примири с точката, а може би и със загубената титла.