Отборът на Лийдс надви с 1:0 Шефилд Юнайтед в двубой от трети кръг на английската Висша лига. Победното попадение за гостите бе дело на Патрик Бамфорд, който бележи попадение в трета поредна среща.

Първата възможност дойде след около половин час игра, когато Бамфорд пропусна да открие резултата от удар с глава.

Домакините отвърнаха светкавично с възможност за Джон Лудстрам, но Илан Мелие опази мрежата си.

Краят на първата част бе вълнуващ, тъй като и двата отбора имаха своите шансове за извеждане напред в резултата, но нито Шефилд, нито Лийдс се възползваха от тях. Първо Аарън Рамсдейл отказа Стюърт Далас с невероятно спасяване, а малко по-късно Джорд Бълдок отправи изстрел, но и неговият опит бе отразен от невероятна вратарска проява.

Началото на втората част бе вълнуваща. Хелдер Коща пропиля страхотна възможност от средно разстояние.

В 88-ата минута всички напъни на гостите бяха материализирани. Патрих Бамфорд изведе гостите напред, засичайки перфектно центриране на Джак Харисън с удар с глава в лявата страна на вратата на Аарън Рамсдейл.

Така Лийдс се изкачи до 10-ата позиция в класирането, а Шефилд Юнайтед остава предпоследен с 3 загуби от 3 мача.