Манчестър Юнайтед пое глътка въздух след негативните резултати напоследък, постигайки един от марковите си обрати за победата над Брентфорд с 2:1 у дома. На "Олд Трафорд" в герой за "червените дяволи" се превърна влезлият от пейката Скот Мактоминей, който се разписа на два пъти в 93-та и 97-та минути.

Преди това възпитаниците на Ерик тен Хаг бяха изостанали в резултата в 26-та минута, когато точен за "пчеличките" бе Матиас Йенсен. След паузата домакините опитаха да стигнат до равенство и вкараха такова, но то бе отменено заради нередовна позиция на Антони Марсиал. Мактоминей влезе в игра в 87-та минута на мястото на Софян Амрабат и десет по-късно вече бе осигурил обрата и успеха на Юнайтед. Първо, шотландският национал изравни с премерен изстрел след недобра намеса на стража на гостите Томаш Стракоша, а скоро след това преодоля албанския вратар и след удар с глава за крайното 2:1.

Така манчестърци спряха серия от две поредни загуби у дома във всички турнири и две поредни във Висшата лига. Тимът на Тен Хаг е девети с 12 точки, докато Брентфорд е 14-и със седем след шестия си последователен двубой без победа в Премиършип. След паузата за националните отбори играчите на Томас Франк са домакини на новака Бърнли, докато "червените дяволи" гостуват на Шефилд Юнайтед.

Манчестър Юнайтед vs Брентфорд

източник: sofascore.com

След 26 минути игра в Манчестър гостите от столицата на Англия откриха резултата, а пореден провал под рамката на "червените дяволи" претърпя Андре Онана. Топката отиде към Матиас Йенсен в наказателното поле на домакините, който шутира анемично, но кълбото мина под ръката на тъмнокожия страж, за да може "пчеличките" да открият резултата - 1:0 за Брентфорд.

Девет преди края Рашфорд се освободи в наказателното поле на Брентфорд и стреля с десния крак, но Томаш Стракоша действа добре и спаси. При ответното нападение Брайън Мбемо получи вдясно и стреля с левия крак от границата на наказателното поле, след като Джони Еванс не го пресрещна, ала шутът му не беше точен.

48 снимки

Десет минути след подновяването на играта Рашфорд стреля силно с десния крак по диагонала от сложна позиция, но не беше точен, за да накара Стракоша да прави спасяване. Ман Юнайтед наложи траен натиск спрямо съперника, а Тен Хаг направи няколко промени. Именно една от тях - Алехандро Гарначо, обстрелва силно вратата на Брентфорд в 75-ата минута, но ударът на аржентинеца беше неточен.

В 78-ата минута Антони Марсиал поиска дузпа, но такава не беше отсъдена, а Бруно Фернандеш опита да завърши елегантно, но не му се получи. Две преди края на срещата пък Антони Марсиал отклони с пета топката след остро центриране отляво, а бранител на Брентфорд я прати във вратата си след рикошет. В крайна сметка след проверка на ВАР се установи, че Марсиал е в засада и голът бе отменен.

В добавеното време на срещата Алехандро Гарначо центрира отляво, а след разбъркване топката стигна до Скот МакТоминей, като преди това Томаш Стракоша действа много слабо при удар на Расмус Хойлунд и шотландецът с премерен удар изравни резултата - 1:1.

Попадението даде нужния импулс в играта на Юнайтед, а в 96-ата минута Антони Марсиал стреля от много изгодна позиция, но Томаш Стракоша изби. Обратът в Манчестър беше оформен след добавеното време, дадено от рефера. Тогава отново Сток МакТоминей беше героят за "червените дяволи", след като топката беше пратена в наказателното поле на Брентфорд за Хари Магуайър. Бранителят свали към откъсващия се МакТоминей, който отблизо с глава вкара втория гол за Ман Ю в срещата.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 5. Хари Магуайър, 35. Джони Еванс, 2. Виктор Линдельоф, 4. Софиан Амрабат, 18. Каземиро, 8. Бруно Фернандеш, 7. Мейсън Маунт, 10. Маркъс Рашфорд, 11. Расмус Хойлунд

Брентфорд: 21. Томас Стракоша, 20. Кристофър Айер, 5. Итън Пинок, 22. Нейтън Колинс, 2. Аарън Хики, 27. Виталий Ялет, 6. Кристиан Норгард, 8. Матиас Йенсен, 30. Мадс Расмусен, 11. Йоан Уиса, 19. Брайън Мбемо