Брайтън победи Тотнъм с 4:2 в изключително интригуващ мач от 19-ия кръг във висшата лига.

"Чайките" играха брилянтно през първата част, когато Джак Хиншелууд вкара хубав гол, а Жоао Педро реализира от дузпа за 2:0.

В 63-та минута Парвис Еступинян вкара изумителен гол след уадр от дистанция, а втора точно изпълнена дузпа на Жоао Педро направи резултата 4:0.

"Шпорите" обаче не се предадоха и голове в последните минути на Алехо Велис и Бен Дейвис задържаха интригата. Хьойберг пък нацели гредата, но за повече не остана време.

В класирането тТотнъм остава на 5-то място, а Брайтън вече е 8-ми.

32 снимки

Първият опит за гол към някоя от двете врати се откри пред Тотнъм. В 4-та минута гостите получиха възможност за директен обстрел от пряк свободен удар. Педро Поро шутира, но нацели стената.

Две минути по-късно защитата на "шпорите" се пропука. Дани Уелбек на два пъти се озова на идеална позиция, но Викарио направи брилянтни спасявания, за да запази мрежата си суха.

В 11-та минута Брайтън откри резултата. Жоао Педро направи страхотен пробив и след серия от финтове подаде към абсолютно непокрития Джак Хиншелууд. Десният краен бранител с топовен шут прати топката точно под гредата и не остави шансове на Викарио.

Пет минути по-късно Паскал Грос намери Жоао Педро с хубав диагонален пас. Бразилецът направи няколко лъжливи движения и отправи изстрел, но отново стражът на Тотнъм внимаваше.

В 23-та минута домакините нанесоха втори удар. Главният съдия отсъди дузпа след преразглеждане с ВАР. Деян Кулушевски дръпна за фланелката Дани Уелбек и бе посочена бялата точка.

Жоао Педро се нагърби с отговорността и хладнокръвно изпрати Викарио в единия ъгъл и стреля в другия.

След още 8 минути "чайките" бяха близо до това тотално да отчаят опонентите си. Джеймс Милнър нацели страничния стълб след хубав фалцов удар от дистанция.

В заключителните минути Тотнъм бе близо до това да намали изоставането си. С три паса бе развита контаатака и Бренан Джонсън подаде към Ричарлисон. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле, но гредата го лиши от попадение.

В началото на втората част Ричарлисон прати топката в мрежата, но се оказа в положение на засада.

Тотнъм продължи да натиска и да търси гол. Момчетата на Постекоглу обаче регистрираха само пропуски. Първо Ричарлисон стреля встрани, а малко след това Удоджи беше разочарован след спасяване на Стийл.

След малко повече от час игра Ричарлисон отново реализира, но голът за пореден път бе отменен за засада.

В 63-та минута Брайтън посегна сериозно към трите точки и го направи със страхотен гол. "Чайките" разиграха корнер на късо и топката стигна до Парвис Еступинян. Еквадорецът отправи фамозен шут от дистанция и заби кълбото в левия ъгъл на вратата - 3:0.

Петнайсет минути преди края на мача Брайтън получи нова дузпа след нарушение на Джовани Ло Селсо. Зад топката отново застана Жоао Педро и за втрори път беше точен, но този път за 4:0

Шест минути по-късно Тотнъм върна един гол. Кулушевски пресира, а Хюн-Мин Сон отне топката и я подаде към Алехо Велис. Аржентинецът бе оставен сам и успя да реализира.

Тотнъм не се предаде и вкара ново попадение в 85-та минута. Педро Поро отправи хубаво центриране, а Бен Дейвис с глава успя да направи така, че интригата да остане до самия край на срещата.

До края Пиер-Емил Хьойбер нацели гредата, но за повече не остана време.

FT Брайтън - Тотнъм 4:2

1:0 Джак Хиншалууд 11'

2:0 Жоао Педро (дузпа) 23'

3:0 Парвис Еступинян 63'

4:0 Жоао Педро (дузпа) 75'

4:1 Алехо Велис 81'

4:2 Бен Дейвис 85'

Стартови състави:

Брайтън: 23. Джейсън Стийл, 41. Джак Хиншелууд 29. Жан Пол ван Хеки, 5. Люис Дънк (К), 3. Игор Хулио, 13. Паскал Грос, 11. Били Гилмор, 40. Факундо Буонаноте, 6. Джеймс Милнър, 18. Дани Уелбек, 9. Жоао Педро

Наставник: Роберто Де Зерби

Тотнъм: 13. Гулиемо Викарио, 38. Дестини Удоджи, 33. Бен Дейвис, 12. Емерсон Роял, 23. Педро Поро, 5. Пиер-Емил Хьойберг, 29. Пап Сар, 7. Хюн-Мин Сон (К), 21. Деян Кулушевски, 22. Бренан Джонсън, 9. Ричарлисон