Астън Вила и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 2:2 в страхотно шоу на „Вила Парк“ в Бирмингам. Срещата започна много зле за домакините – още в шестата минута те вече изоставаха, след като удар на Бруно Фернандес изненада неприятно Емилиано Мартинес и влетя във вратата му по комичен начин. В средата на втората част Фернандес реализира втори гол за „червените дяволи“ след грешка на Сансон и подаване на Фред.

В 69-ата минута обаче на терена се появи Фелипе Коутиньо и само за 14 минути игра преобърна развоя на целия мач. Първо в 77-ата минута, след хубава атака топката бе избита от крака му към Джейкъб Рамзи, който намали на 1:2. Пет минути след това, бразилецът се разписа от няколко метра за 2:2, след пас именно на първия голмайстор за Вила в срещата – Рамзи.

Gulliver/GettyImages
91 снимки

Още в шестата минута Юнайтед поведе. Телес изпълни късо пряк свободен удар към Бруно Фернандес, който стреля от около 25 метра и свари много неподготвен Емилиано Мартинес. Топката мина между ръцете и краката на аржентинския страж, като самият той имаше претенции за засада на Единсон Кавани, който протегна крак към топката, но не игра с нея.

Десетина минути след гола, Телес центрира опасно, а Кавани се размина с топката под натиска на Конса, там обаче бе Грийнууд, който стреля опасно, но Мартинес се реваншира и спаси сигурен гол.

Още десет по-късно най-активният от Юнайтед - Алекс Телес стреля силно от пряк свободен удар, но отново Мартинес спаси. Няколко секунди по-късно, след отбитата от аржентинеца топка и Грийнууд опита далечен изстрел с десния крак, но топката мина до лявата греда на вратата на домакините. Първата опасна атака за бирмингамци дойде в 32-ата минута, но ударът на Уоткинс намери тялото на Де Хеа. В ответната атака Грийнууд отново опита да отбележи, но намеренията му бяха развенчани от вратаря на Вила.

В 35-ата минута дойде първата по-сериозна опасност пред вратата на Манчестър. Дин центрира от корнер, а Буендиа бе оставен непокрит и стреля с глава, но Давид Де Хеа запази вратата на своя тим суха. Три минути преди почивката Кеш центрира отдясно, но топката пропусна всички и се озова в другия бек на Вила - Люка Дин. Французинът стреля силно, но за втори пореден път опитният испански вратар спаси тима си.

Второто полувреме започна много динамично и Еланга имаше шанс да удвои след по-малко от 90 секунди, но Мартинес бе на ниво. Две минути по-късно Рамзи стреля в близкия ъгъл на Де Хеа, но и този опит на виланите бе развенчан от испанския страж. Няколко минути по-късно шут на Дин мина встрани от вратата на Юнайтед и се оплете в малката мрежа отстрани.

Грешка на домакините минути по-късно позволи на Еланга да отправи изключително опасен изстрел от точката на дузпата, но за щастие на Стивън Джерард не намери вратата. 60 секунди по-късно Грийнууд напредна добре след пас на Фред, но и неговият опит с десния крак не бе достатъчно акуратен и излезе в аут.

Малко след изминаването на час игра Уоткинс пусна пас в "чешка уличка" към Кеш, който пък потърси Дани Ингс, намиращ се само на 3-4 метра от вратата,  Линдельоф и Варан обаче се намесиха своевременно и изритаха кълбото далеч напред.

Само 60 секунди след това Морган Сансон допусна грешка, връщайки топката назад, Фред отне и намери Бруно Фернандес, който с безпощаден удар удвои преднината за своя тим.

Четвърт час преди края на срещата Коутиньо имаше шанс да стреля, но Неманя Матич изби от крака му в последния момент. Все пак с шпагата си сръбския халф насочи топката към вратата и принуди Де Хеа да покаже рефлекса си още един път.

Три минути след това, многоходова комбинация между Мингс, Рамзи и Коутиньо завърши с удар на английския халф, който прониза врата на Де Хеа за 1:2.

Пет минути след първото попадение Коутиньо от няколко метра хвърли в екстаз "Вила Парк", отбелязвайки от няколко метра за 2:2.

В самия край на срещата опит на влезлия н 89-ата минута нидерландски халф Ван Де Беек бе блокиран, след което топката отиде в ъглов удар, от който не произлезе нещо опасно.

Астън Вила - Манчестър Юнайтед 2:2

0:1 Бруно Фернандес 6`

0:2 Бруно Фернандес 68`

1:2 Джейкъб Рамзи 77`

2:2 Фелипе Коутиньо 82`

Астън Вила(4-3-3): Eмилиано Мартинес - Мати Кеш, Езри Конса(46`- Кортни Хаус), Тайрън Мингс, Люка Дин(ж.к.) - Морган Сансон, Дъглас Луиз(ж.к.), Джейкъб Рамзи - Емилиано Буендиа, Дани Ингс(76`- Карни Чуквуемека), Оли Уоткинс

Мениджър: Стивън Джерард

Манчестър Юнайтед(4-2-3-1): Давид Де Хеа - Диого Далот, Рафаел Варан, Виктор Линдельоф, Алекс Телес - Неманя Матич(ж.к.), Фред - Антъни Еланга(78`- Джейдън Санчо), Бруно Фернандеш(ж.к.)(89`- Дони ван де Беек), Мейсън Грийнууд(89`- Джеси Лингард) - Единсон Кавани