В двубой от 17-ия кръг на Чемпиъншип Мидълзбро и Хъл Сити завършиха 2:2 и взеха по 1 точка.

Още в 7-ата минута Маркъс Таверние откри в полза на Боро като матира вратаря на гостите с удар от малкото наказателно поле. Домакините съумяха да удвоят резултата в 26-ата минута, след Ашли Флетчър се разписа при отлична атака към вратата на съперника.

В 37-ата минута на срещата домакините останаха с човек по-малко, след като с директен червен картон беше изгонен Марвин Джонсън. Хъл се върна в двубоя с перфектен гол на Боуен в 71-ата минута, а четири по-късно отново той изравни резултата, но гостите не съумяха да се разпишат трети път, за да спечелят двубоя.

След това равенство Мидълзбро е на 21-ото място в класирането точно над зоната на изпадащите с актив от 14 точки, а Хъл е на 14-ото с 23.