Манчестър Сити победи Борнемут с 1:0 в мач от 26-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Фил Фодън през първото полувреме. "Гражданите" не бяха на познатото ниво, като "черешките" имаха много възможности, но не успяха да се разпишат, като липсваше прецизност в завършващата фаза. С тази победа Манчестър Сити е втори в класирането с актив от 59 точки, докато Борнемут остава 14-и с 28 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

В 9-ата минута се откри първата добра възможност пред "гражданите". Ерлинг Халанд получи и веднага шутира от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче мина встрани от целта.  Минута след това Милош Керкез се включи добре и нанесе силен удар към вратата на Едерсон. Бразилецът се справи, избивайки топката над напречната греда.

В 24-а минута Ерлинг Халанд добре загърби противников състезател и опита удар, който бе отразен от вратаря, но Фил Фодън връхлетя върху отбитата топка и успя да открие резултата - 1:0 за Манчестър Сити.

Малко след това "гражданите" продължиха да натискат, а Бернардо Силва опита удар към далечния ъгъл с левия крак, но не успя да намери целта. Борнемут натисна до края на полувремето, но не успя да създаде чисто голово положение.

В 51-а минута Джъстин Клюиверт видя празното пространство и опита удар от сериозна дистанция, но нямаше достатъчно сила в него и Едерсон успя да улови. Малко след това домакините отново имаха добър шанс, Соланке запази добре топката и я върна към Таверние, който опита изстрел в далечния ъгъл, но не бе точен.

Десетина минути по-късно Борнемут имаше страхотна възможност да изравни, а футболист на "черешките" стреля много опасно, но Едерсон успя да спаси от самата голлиния. В 74-а минута Ерлинг Халанд бе изведен сам срещу вратаря, като опита удар с левия крак, но Нето остана приклекнал и успя да отрази с лявата си ръка.

В 85-а минута появилият се като резерва Данго Уатара си освободи пространство в противниковото наказателно поле, като шутира по диагонала, а Едерсон само изгледа кълбото, което премина встрани от левия му страничен стълб.

В добавеното време на срещата Борнемут отново създаде прекрасно голово положение, но Юнал не успя да засече от близка дистанция и Манчестър Сити оцеля. Малко след това Доминик Соланке опита акробатично изпълнение от пеналтерията, но не съумя да уцели вратата.

LIVE / Борнемут - Манчестър Сити 0:1

Стартовите състави:

Борнемут: 1. Нето, 3. Милош Керкез, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит, 4. Люис Кук, 10. Райън Кристи, 16. Маркъс Таверние, 24. Антоан Семеньо, 19. Джъстин Клюиверт, 9. Доминик Соланке

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 6. Нейтън Аке, 3. Рубен Диаш, 5. Джон Стоунс, 25. Мануел Аканджи, 16. Родри, 47. Фил Фодън, 8. Матео Ковачич, 27. Матеуш Нунеш, 20. Бернардо Силва, 9. Ерлинг Халанд