Манчестър Сити победи Саутхемптън с 4:1 в мач от 30-я кръг на Висшата лига. Попадението за "светците" бе дело на Секу Мара, а за "гражданите" точни бяха Джак Грийлиш, Хулиан Алварес от дузпа, а на два пъти се разписа Ерлинг Халанд. С тази победа Манчестър Сити остава на втора позиция, само на 5 точки от лидера Арсенал, докато Саутхемптън е на последното 20-я място с едва 23 пункта на сметката си.

Манчестър Сити очаквано владееше топката повече през първите 15 минути, но Саутхемптън направи чудесна контраатака, при която Сюлеймана се отскубна и остана очи в очи с Едерсон, но нападателят си поведе твърде дълго топката и опасността бе неутрализирана. В 41-а минута Ерлинг Халанд бе намерен в наказателното поле от Кевин де Бройне, но изстрелът с глава на централния нападател не бе точен.

В последната минута на редовното време Кевин де Бройне отново получи на фланга отляво, след което центрира, а Ерлинг Халанд се извиси зловещо във въздуха и забоде с глава топката във вратата на Саутхемптън - 1:0 за Манчестър Сити.

Това бе и всичко за първата част, Манчестър Сити имаше минимален аванс над "светците" след попадението на Халанд.

В 50-а минута Илкай Гюндоган навлезе в противниковото наказателно поле и отправи удар с десния крак по диагонала. Топката профуча встрани от лявата греда на Саутхемптън. Джак Грийлиш бе чудесно изведен в 57-а минута, след което отправи премерен изстрел, който бе първоначално отразен от Базуну, но топката се върна при английския национал, който успя да завърши - 2:0 за Манчестър Сити.

"Гражданите" отново се разписаха, след като Джак Грийлиш отново овладя добре на лявото крило, а след това дриблира с топката, навлизайки в наказателното поле и центрира към Ерлинг Халанд, който отбеляза с акробатично изпълнение - 3:0 за Манчестър Сити.

В 72-а минута Муса Дженепо направи страхотен индивидуален пробив, преодолявайки няколко противникови играчи, като накрая отклони към Секу Мара на точката на дузпата, а последният с добър завършващ удар преодоля Едерсон, за да намали резултата - 1:3.

Секунди по-късно Кевин де Бройне бе фаулиран в противниковото наказателно поле, а съдията отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Хулиан Алварес, който стреля в центъра на вратата и направи резултата 4:1 в полза на Манчестър Сити.

Това бе и всичко по интересно в сблъсъка, който бе спечелен от Манчестър Сити с 4:1 срещу Саутхемптън.

Саутхемптън е в много трудна позиция, като отборът е на последно място в лигата с едва 23 точки. Проблемът на "светците" е в отбелязването на попадения, като тимът има най-слабата атака в Премиър Лийг. Саутхемптън има едва една победа като домакин в първенството през 2023-а година, като ще търси своята втора срещу шампиона Манчестър Сити. Последният мач между двата отбора завърши 2:0 в полза на "светците" в четвъртфинал от Купата на Англия.

Манчестър Сити е в превъзходна форма, като има едва едно поражение във всички турнири от януари месец насам. "Гражданите" победиха Ливърпул с 4:1 в последния кръг от първенството и вече имат 17 отбелязани гола в последните си три мача във всички турнири. Манчестър Сити е с най-добрата атака в лигата, като има 71 попадения и ще се надява да намали разликата от лидера Арсенал на 5 точки.

Стартови състави:

Саутхемптън: 31. Гавин Базуну, 2. Кайл Уолкър-Питърс, 37. Армел Бела-Кочап, 35. Ян Беднарек, 3. Ейнзли Мейтланд-Найлс, 45. Ромео Лавия, 8. Джеймс Уорд-Праус, 20. Камал Дийн Сюлеймана, 26. Карлос Алкарас, 24. Мохамед Елиунуси, 32. Тио Уолкът

Треньор: Рубен Селес

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 6. Нейтън Аке, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи, 16. Родри, 5. Джон Стоунс, 10. Джак Грийлиш, 8. Илкай Гюндоган, 17. Кевин де Бройне, 26. Рияд Марез, 9. Ерлинг Холанд