Манчестър Юнайтед постигна нова победа при гостуване, печелейки с 3:2 над Шефилд Юнайтед в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Дейвид МакГолдрик даде ранен аванс на домакините, възползвайки се от грешка на вратаря Дийн Хендерсън. "Червените дяволи" направиха пълен обрат до почивката след попадения на Маркъс Рашфорд и Анотни Марсиал. В началото на второто полувреме английският национал реализира трети гол за гостите, но в края на мача отново нападателя на "остриетата" бе точен, но до края на мача възпитаниците на Крис Уайлдър не успяха да достигнат до равенството и Манчестър Юнайтед постигна нова победа далеч у дома.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините стартираха агресивно и още в първите минути на няколко пъти застрашиха наказателното поле на гостите с остри центрирания.

В 5-ата минута Шефилд Юнайтед откри резултата. Вратарят на "червените дяволи" направи безумна грешка, която позволи на Дейвид МакГолдрик да реализира едно от най-лесните си попадения. Вратарят бе притиснат от Оливър Бърк, след което се засуети и сбърка, играчът на домакините продължи към нападателя, който не сбърка отблизо.

В следващите минути възпитаниците на Оле Гунар Солскяер пренесоха играта в половината на "остриетата". Бруно Фернандеш опита прострелно центриране, но то бе пресечено от защитник в "червено-бяло".

Мениджърът на Шефилд Юнайтед Крис Уайлдър бе принуден да направи ранна смяна, след като Сандер Берге получи контузия, а на негово място се появи опитния Фил Ягиелка.

В 16-ата минута Джон Флек отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Десет минути по-късно Манчестър Юнайтед възстанови резултата. Маркъс Рашфорд се възползва отлично и реализира във вратата на Аарън Рамсдейл. Виктор Линдельоф с дълъг пас изведе нападателя зад гърба ба защитата на домакините, след което английският национал елегантно овладя и с плътен изстрел реализира.

В 33-ата минута Манчестър Юнайтед направи пълен обрат. Пол Погба с великолепен поглед изведе Антони Марсиал зад гърба на защитата. Французинът стреля, след което последва спасяване на Аарън Рамсдейл, но топката остана в краката на нападателя и той отбеляза в мрежата на домакините.

Минута по-късно Маркъс Рашфорд бе намерен в изгодна позиция и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Шефилд Юнайтед се намеси решително и отрази удара.

В следващите минути двата тима си размениха по една опасна атака, но до нов гол не се стигна.

В 45-ата минута Дейвид МакГолдрик овладя и стреля незабавно, но нападателят не намери целта и топката излезе в аут.

Гостите стартираха по-добре втората част и в 52-ата минтуа "червените дяволи" достигнаха и до трети гол. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер организираха скоростна контраатака стартирана от Пол Погба. Разиграването продължи с подавания межуд Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфор и Анотни Марсиал. Французинът продължи с едно докосване към английския национал на границата на наказателното поле, след което нападателят красиво реализира в средата на вратата.

Домакините опитаха да притиснат съперника си и в 62-ата минута Джон Флик изпълни ъглов удар, след което топката можеше да се озове в мрежата на Дийн Хендерсън, но вратарят внимаваше и боксира в нов корнер.

Пет по-късно Мейсън Грийнууд нанесе хубав удар в наказателното поле, но Аарън Рамсдейл отговори със страхотно спасяване.

В 75-ата минута Антони Марсиал се озова на добра позиция, но изстрелът му бе блокиран. Хуан Мата продължи към французина, но защитата пред Аарън Рамсдейл самопожертвователно предотврати опасността.

Шефилд Юнайтед отгорови с далечен изстрел на Лис Мусе, който попадна в ръцете на Дийн Хендерсън. Веднага след това Хуан Мата опита от същото, но и той не успя да намери мрежата на домакините.

В 84-ата минута Джон Игън бе над всички и стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда.

Три по-късно Шефилд Юнайтед намали резултата. Дейвид МакГолдрик за втори път порази мрежата на Дийн Хендерсън, Нападателят се възползва от добро центриране на Джон Флек и елегантно с глава реализира в десния ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Лис Мусе имаше отлична възможност да възстанови равенството, но изстрелът му бе отлично отразен от Дийн Хендерсън. Това бе и последната добра възможност в мача.

ШЕФИЛД ЮН - МАНЧЕСТЪР ЮН 2:3

1:0 МакГолдрик 5'

1:1 Рашфорд 26'

1:2 Марсиал 33'

1:3 Рашфорд 53'

2:3 МакГолдрик 87'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ШЕФИЛД ЮН: Аарън Рамсдейл, Джордж Балдок, Крис Башам, Джон Игън, Джак Робинсън, Енда Стивънс, Итън Ампаду, Сандер Берге, Джон Флек, Дейвид МакГолдрик, Оливер Бърки

Мениджър: Крис Уайлдър

МАНЧЕСТЪР ЮН: Дийн Хендерсън, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър, Алекс Телеш, Неманя Матич, Пол Погба, Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд, Антони Марсиал, Маркъс Рашфорд