Отборът на Манчестър Юнайтед се наложи с минималното и доста неубедително 1:0 над Астън Вила и продължава напред за ФА Къп. "Червените дяволи" поведоха в осмата минута чрез Скот МакТоминей, чието попадение бе достатъчно за победата, въпреки че бирмингамци нацелиха гредата и имаха нещастието да им бъдат отменени два гола.

Така тимът на Ралф Рангник продължава напред към четвъртия кръг на най-стария футболен турнир, където ще срещне Мидълзбро.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Домакините стартираха отлично и поведоха в резултата още в осмата минута. Скот МакТоминей се възползва от лошото позициониране на противниковата отбрана и откри резултата, разписвайки се във втори пореден двубой на "Олд Трафорд".

След инкасираното попадение бирмингамци поеха контрола над топката и опитаха да отговорят на съперника. В 19-ата минута Джон МакГин стреля от границата на наказателното поле, но Де Хеа се намеси подобаващо. Впоследствие страничният рефер вдигна флага си за засада.

Десетина минути по-късно испанският страж се отчете с ново спасяване. Астън Вила организира поредна опасна атака, завършила с удар на Емилиано Буендия, но и неговият изстрел бе отразен. Отговорът на Юнайтед бе светкавичен и само няколко секунди по-късно и Емилиано Мартинес трябваше да опазва вратата си.

В 30-ата минута късметът покри домакините, след като Оли Уоткинс се измъкна от Виктор Линдельоф и нанесе удар, но кълбото срещна напречната греда.

Към края на първата част Юнайтед си върна самочувствието, а в добавеното време Маркъс Рашфорд пропиля страхотна възможност да удвои аванса на своя тим. Английският национал опита да намери Мейсън Грийнууд с успоредно на голлинията подаване, но Мат Кеш блокира в последния възможен момент.

Стартът на втората част можеше да бъде сладък за гостите, които реализираха изравнително попадение едва пет минути след подновяването на играта. Дани Ингс прати кълбото в мрежата на Де Хеа, но след дълъг преглед с ВАР Майкъл Оливър отмени гола заради засада.

Три минути по-късно бирмингамци отбелязаха ново попадение, което отново бе отменено, отново заради засада.

В 74-ата минута Мейсън Грийнууд стреля добре към вратата на Мартинес, но аржентинецът отрази без проблем. В самия край на мача Езри Конса се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Люк Шоу, но Майкъл Оливър подмина ситуацията и играта продължи.

Така гостите записаха трето поредно поражение във всички турнири и отпадат от ФА Къп, докато Юнайтед очаква своя сблъсък с Мидълзбро в следващия кръг на надпреварата.

Ман Юнайтед - Астън Вила КР 1:0
1:0 Скот МакТоминей 8'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ман Юнайтед: 1. Де Хеа, 2. Линдельоф, 10. Рашфорд, 11. Грийнууд, 17. Фред, 18. Фернандеш (к), 19. Варан, 20. Дало, 21. Кавани, 23. Шоу, 39. МакТоминей

Мениджър: Ралф Рангник

Астън Вила: 1. Мартинес, 2. Кеш, 4. Конса, 5. Мингс (к), 3. Таргет, 7. МакГин, 6. Дъглас Луис, 41. Рамзи, 10. Буендия, 20. Ингс, 11. Уоткинс

Мениджър: Стивън Джерард

Съдия: Майкъл Оливър
Стадион: "Олд Трафорд", Манчестър