Лийдс изживява едни от най-добрите си дни от дълго време насам. Тимът е лидер в Чемпиъншип след 24 кръга (51 т.), а на този етап Норич (48 т.) и Уест Броумич (45 т.) изглеждат най-големите конкуренти.

В последните два рунда йоркшърци заляха с огромна вълна от емоции своите фенове. Те сътвориха велик обрат над Астън Вила, след като губеха с 0:2, взимайки успех с 3:2 на „Вила Парк“ - третият гол падна в добавеното време на срещата. Няколко дни по-късно Лийдс „спря“ сърцата на зрителите с шизофренични два гола в добавеното време срещу Блекбърн (3:2).

Момчетата на Биелса водеха след 33-ти минути игра, но допуснаха обрат до 1:2 с гол в 90-ата минута в своя врата. Попадения на Кемар Рууф в 92-ата и 95-ата минути обаче донесоха нов монументален успех за тима. Мачове символизиращи характера на Биелса – „El Loco“ („Лудия“).

Влиянието на аржентинеца е огромно. 48 точки (на полусезона), само 12 по-малко от това, което постигна Лийдс за цялата минала кампания. Младостта също се настани в съблекалнята на „белите“. Тези, които излязоха на „Вила Парк“, бяха със средна възраст - 25, 2 години. Само Пабло Ернандес бе над 30 години (33 г.). В тима имаше и петима юноши – Пийкок-Фарел (22 г.), Келвин-Филипс (23 г.), Лейф Дейвис (18 г.) и смените Кларк (18 г.) Шекелтън (19 г.).

Добрата новина за Лийдс е, че лидерът в Чемпиъншип по Коледа в последните 10 години печели първото място след края на сезона.

Откакто отпадна през 2003/2004 г., Лийдс смени 17 треньори. Това са Блекуел, Карвър, Гедис, Уайс, Гуи Уилямс, МакАлистър, Грейсън, Редфеарн (4 пъти), Уорнък, МакДермът, Хокадей, Миланич, Рьослер, Еванс, Монк, Кристиансен и Хекингботъм – нито един от тях обаче не успя да качи йоркшърци във Висшата лига.

Също така трябва да се отчете, че нито един друг тим досега не е преполовявал сезона с толкова голям брой точки – 51. Лийдс има на своя страна и много силната си голова разлика, която в момента е +20. Тимът е четвъртият с най-много вкарани (42) и вторият с най-малко допуснати (22) попадения, като е спечелил 11 мача, в които първи излеза напред в резултата.

Определено Лийдс изглежда готов да се завърне в компанията на най-големите. А начинът изглежда „по-луд“ отвсякога.