Лестър Сити постигна изключително важна победа с 2:0 в гостуването си на Тотнъм Хотспър. Попаденията за „лисиците“ отбелязаха Джейми Варди и Тоби Алдервейрелд след автогол.

Това бе трети мач без успех във Висшата лига от възпитаниците на Жозе Моуриньо, което ги смъкна на четвъртата позиция.

Момчетата на Брендън Роджърс от своя страна изпревариха съперника си и вече са на второто място с 27 точки, на 4 зад водача Ливърпул.

В 34-ата минута Хари Кейн изпълни пряк свободен удар, но Шмайхел спаси без особени трудности.

В 41-ата минута Кейн се извиси над всички след изпълнение на корнер, но скочи твърде рано и изстрелът му с глава мина над напречната греда.

В 44-ата минута Джеймс Мадисън бе намерен с петичка от съотборник на удобна позиция и стреля, но Лорис спаси.

В продължението на първата част Серж Орие изблъска в гръб Фофана в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Джейми Варди, който би силно в средата на вратата и откри резултата – 0:1.

Още в 48-ата минута Джеймс Мадисън получи дълъг извеждащ пас от Джеймс Джъстин, отскубна се от опеката си и прониза Лорис за 0:2, но след преразглеждане с ВАР попадението бе отменено.

В 85-ата минута Тилеманс се оказа на чиста стрелкова позиция след пас на Варди, но опитът му за гол мина над вратата.