Най-чаканият ден в английския футбол започна по страхотен начин! Отборите на Лестър и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 2:2 откриващия днешната програма сблъсък. "Червените дяволи" поведоха в 23-ата мунита с гол на Маркъс Рашфорд, но малко след това Харви Барнс върна паритета. През втората част Бруно Фернандеш и Джейми Варди оформиха крайния резултат.

Getty Images
61 снимки

Акцията в "червено" започна от първата минута. Бруно Фернандеш отправи страхотно центриране към Маркъс Рашфорд, чийто удар с глава можеше да се превърне в откриващо попадение, но премина на сантиметри над напречната греда. "Лисиците" отвърнаха с опит на Джейми Варди, но и неговият опит бе неточен.

В 8-ата минута Лестър също се отчете с грандиозен пропуск. Де Хеа сбърка при връщането си към Хари Магуайър, зад когото бе Марк Обрайтън. Той опита да прати топката в наказателното поле, но пасът му бе блокиран от "червената" защита.

Точно в средата на първата част "червените дяволи" поведоха в резултата с гол на Маркъс Рашфорд, който бе №50 за него във Висшата лига. Бруно Фернандеш адресира страхотно подаване към англичанина, който с бърз удар в долния десен ъгъл принуди Каспер Шмайхел да вади топката от вратата си.

Само 8 минути след откриващото попадение на Рашфорд Лестър възстанови равенството. Обрайтън напредна по десния фланг и опита центриране, което обаче не мина. Малко след това топката бе загубена от Бруно Фернандеш и достигна до Джеймс Мадисън, който подаде на Барнс. Именно той опита късмета си от границата на наказателното поле и изпрати кълбото право в мрежата на Де Хеа, възстановявайки паритета в срещата.

В началото на втората част Лестър получи свободен удар, но Джемс Мадисън прати топката право в стената.

След около час игра Рашфорд напредна на скорост и излезе на чиста позиция, но ударът му с десния крак бе отразен от Шмайхел, който извърши фантастична вратарска проява и опази вратата си от ново попадение. Две минути по-късно Рашфорд подаде към Антони Марсиал, който изпрати кълбото в мрежата на Шмайхел, но попадението бе отменено заради 100%-ова засада.

В 70-ата минута Хари Магуайър засече центриране от свободен удар, но опитът му с глава към вратата на Шмайхел бе твърде неточен.

Десетина минути преди края Юнайтед отново поведе в резултата. Заслугата за попадението бе на влезлия от пейката Единсон Кавани, който се придвижи отлично без топка, успя да избяга от опеката на Уесли Фофана и подаде в празното пространство за Бруно Фернандеш. А за португалеца остана единствено да посече Шмайхел с хладнокръвен завършващ удар.

Пет минути по-късно с 14-ото си попадение във всички турнири през сезона Джейми Варди отново върна равенството. Айосе Перес отигра към Варди, чийто удар се оплете право в мрежата на Де Хеа и донесе точката на "лисиците".

Така Юнайтед не успя да изравни рекорда на Челси за 11 последователни шампионатни победи като гост.  За момента "червените дяволи" запазиха третата си позиция и вече имат 27 точки. Лестър, от своя страна, са една позиция по-нагоре с 28 точки.

Лестър - Манчестър Юнайтед КР 2:2
0:1 Маркъс Рашфорд 23'
1:1 Харви Барнс 31'
1:2 Бруно Фернандеш 79'
2:2 Джейми Варди 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лестър: 1. Каспер Шмайхел (к), 2. Джеймс Джъстин, 3. Уесли Фофана, 6. Джони Еванс, 27. Тимати Кастан, 8. Юри Тилеманс, 10. Джеймс Мадисън, 11. Марк Олбрайтън, 15. Харви Барнс, 25. Вилфред Ндиди, 9. Джейми Варди

Мениджър: Брендан Роджърс

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 2. Виктор Линдельов, 3. Ерик Байи, 5. Хари Магуайър (к), 23. Люк Шоу, 10. Маркъс Рашфорд, 17. Фред, 18. Бруно Фернандеш, 21. Даниел Джеймс, 39. Скот МакТоминей, 9. Антони Марсиал