С два късни гола Уулвърхямптън победи с 2:1 Брайтън, а защитникът на гостите Люис Дънк се превърна в герой и грешник за гостите, след като вкара гол и си изкара червен картон в ранния неделен мач от 35-тия кръг на английската Висша лига.

Загубата попречи на Брайтън да си гарантира и на теория оставането във Висшата лига през следващия сезон, докато се укрепи на 12-ото място в класирането.

Gulliver/GettyImages
98 снимки

Дънк даде преднина на Брайтън в 13-ата минута, засичайки центриране от корнер на Паскал Грос, но в началото на второто полувреме капитанът на "чайките" бе изгонен заради фаул като последен в защитата срещу Фабио Силва. Това преобърна хода на мача и в 76-ата минута Адама Траоре изравни от близка дистанция.

"Вълците" завършиха обрата си в последната минута на редовното време, когато Морган Гибс-Уайт се разписа от границата на наказателното поле, осигурявайки на тима си първа победа над този съперник в 12 опита в елита на Англия.

След последния съдийски сигнал Нийл Мопе също получи червен картон за реплика към съдията.

С добавените три точки Уулвърхямптън събра 45, докато Брайтън има 37 и заема 15-о място три кръга преди края.