Отборът на Лестър срази с категоричното 4:0 Нюкасъл. Мачът не тръгна благополучно за „лисиците“, като капитанът на тима – Джони Еванс напусна принудително терена още в 6-ата минута. Защитникът бе заменен от Бубакари Сумаре. Все пак домакините поведоха с гол от дузпа още преди почивката, а през второто полувреме отбелязаха още 3 безответни попадения.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

В 37-ата минута най-активният за Лестър – Джеймс Мадисън бе съборен в наказателното поле, а главният съдия Питър Банкс не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Юри Тилеманс, който бе безпогрешен.

Четвърт час след началото на второто полувреме Харви Барнс и Патсон Дака излязоха сами срещу Дубравка, англичанинът подаде към африканският таран, за когото остана най-лесното.

Десетина минути пред края на срещата, поредна мълниеносна контраатака на Лестър премина през Дака, Мадисън и Тилеманс. Последното подаване бе на англичанинът, а белгийският халф отблизо вкара втория си гол в мача.

Няколко минути по-късно и най-дейният в състава на домакините – Мадисън отбеляза след комбинация с Патсон Дака.

По този начин шампионите от 2016 година се изкачиха на 8-ата позиция, като се намират на шест точки зад Уест Хем, който заема четвъртата позиция, която е последна даваща право на директно участие в Шампионска лига. „Свраките“ пък продължават да са в опасната зона, заемайки предпоследното 19-о място с равен брой точки с Норич. И двата тима са с по 10 точки.