Уест Бромич победи с 1:0 Брайтън в мач от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия и записа едва трети успех от началото на кампания. Гостите на два пъти не успяха да се разпишат от дузпа, а техен гол бе несправедливо отменен.

Домакините откриха резултата в 11-ата минута, когато се разписа защитника Кайли Бартли. Осем минути по-късно Паскал Грос пропусна дузпа, след като ударът му разтресе напречната греда.

В 29-ата минута Люис Дънк се разписа директно от пряк свободен удар, но съдията допусна грешка и отмени попадението. Лий Мейсън даде два пъти сигнал за изпълнение, което го принуди с помощта на ВАР да вземе решението си.

През втората част Брайтън продължи да бъде по-активен. Футболистите на Греъм Потър получиха втора дузпа в 75-ата минута. Този път зад топката застана Дани Уелбек, но прати топката в страничната греда.

С успеха Уест Бромич и събра 17 точки и е 19-ти, докато Брайтън остава с 26 пункта на 16-ото място в подреждането.