Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 гостуването на Бърнли в мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Трите точки донесе Бруно Фернандеш с изумителен гол в първата минута на добавеното време на първата част. Гол на Джони Еванс за "червените дяволи" в 25-ата минута пък бе отменен след преглед с ВАР.

Победата за "червените дяволи" идва след три поредни загуби - от Арсенал и Брайтън във висшата лига, както и от Байерн Мюнхен в Шампионска лига.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Още в началните секунди на двубоя Маркъс Рашфорд се понесе отляво, навлезе в наказателното поле и шутира, но топката се спря от външната страна на мрежата на домакините. Далеч по-опасна бе атаката на Манчестър Юнайтед в 7-ата минута, която бе завършена от Бруно Ферандеш. Диагоналният му шут обаче бе отраден от Джеймс Трафорд.  Впечатляващо спасяване направи и Андре Онана на отсрещната врата две минути по-късно. Отлично центриране на Конър Робъртс намери Зеки Амдуни около точката на дузпата, а ударът му с глава бе избит в корнер от стража на "червените дяволи".

В 17-ата минута гредата спаси тима от Манчестър. Аарън Рамзи изведе с перфектен пас Зеки Амдуни в наказателното поле, но топката срещна левия стълб на вратата на гостите.

Тимът на Тен Хаг изпита радостта от гола в 25-ата минута, макар и само за малко, тъй като попадението бе отменено. Джони Еванс успя да отбележи с глава след центриране от корнер на Регилон, но ВАР отчете активна позиция на Расмус Хойлунд, който бе застанал в засада пред вратаря и макар че не игра с топката, това се оказа решаващо.

Секунди след изтичането на редовното време на първата част Ман Юнайтед поведе. 30-метров страхотен пас на Джони Еванс намери на ръба на засадата Бруно Фернандеш, който от въздуха вкара един от най-красивите си голове в кариерата - 0:1. Асистенцията пък бе първа за Еванс от близо 10 години.

Домакините започнаха много агресивно второто полувреме, но въпреки че владееха повече топката, не успяваха да застрашат сериозно вратата на Андре Онана. "Червените дяволи" не атакуваха както преди почивката, но наложиха контрол над играта и спокойно изчакваха момента да нанесат втори удар. Четвърт час преди края обаче аристократизмът им можеше да бъде наказан. Дълго подаване намери Якоб Бруун Ларсен на линията на засадата и датчанинът нахлу в наказателното поле с първото си докосване. Андре Онана обаче предвидливо напусна голлинията си и с намесата си не позволи на нападателя да отправи удар, а след това Джони Еванс се хвърли самоотвержено пред Джей Родригес.

Бърнли бе близо до изравняване и в 82-ата минута. Онана увисна при центриране от ъглов удар, но Сандер Берге не намери опразнената врата. Ман Юнойтед отговори с чудесна контраатака три минути по-късно, при която ударът на Рашфорд бе блокиран. В добавеното време домакините имаха още една възможност, но я пропиляха и трите точки заминаха към Манчестър.

Бърнли - Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Бруно Фернандеш (45+1)

Бърнли: 1. Трафорд, 14. Робъртс, 28. Ал Дахил, 5. Байер, 3. Тейлър, 24. Кълън, 6. Браунхил, 7. Гудмундсон, 21. Рамзи, 30. Колеошо, 26. Амдуни

Треньор: Винсент Компани

Манчестър Юнайтед: 24. Онана, 15. Регилон, 35. Еванс, 2. Линдельоф, 20. Далот, 39. МакТоминей, 18. Каземиро, 46. Мейбри, 8. Фернандеш, 11. Хойлунд, 10. Рашфорд

Треньор: Ерик тен Хаг