Фулъм и Саутхемптън не излъчиха победител, завършвайки при равенство 0:0 в мач от богатата програма на Боксинг дей. Двата тима изиграха равностоен двубой, като през първата част "светците" нацелиха десния страничен стълб след изстрел на Джеймс Уорд-Праус, а през второто полувреме голове на Шейн Лонг и Тио Уолкът бяха отменени заради засада. Това беше и четвърти пореден двубой за "котиджърс", в който записват равенство.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Двата тима стартираха във високо темпо, но чистите голови положения липсваха. Все пак домакините бяха по-близо до това да застрашат Алекс Маккарти, но Адемоа Люкман не успя да засече с глава.

"Котиджърс" бе по-активният тим в началните минути на мача, но постепенно "светците" изравниха играта и притиснаха съперника си.

В 27-ата минута Джеймс Уорд-Праус стреля красиво от пряк свободен удар, но последва великолепно спасяване на Алфонс Ареола, след което топкчата срещна и страничния стълб, а при добавката Че Адамс от отлична позиция не успя да засече отблизо.

Гостите създадоха нова опасност пред вратата на Фулъм в заключителните минути на първата част, но центрирането на Шейн Лонг в наказателното поле не намери адресата си.

Фулъм стартира по-агресивно второто полувреме и домакините притиснаха съперника си. В 55-ата минута Иван Кавайеро получи отлично в наказателното поле, но изстрелът му с глава премина над напречната греда.

Саутхемптън отговори в 68-ата минута след изстрел на Шейн Лонг, но топката рикошира в защитник и излезе в ъглов удар.

Две по-късно Ян Беднарек се намеси решително след удар на Иван Кавайеро. Веднага след това главният съдия Дарън Инглад разгледа предишна ситуация за потенциална дузпа за "светците", но реферът прецени, че не трябва да посочи бялата точка след игра с ръка на Ола Айна.

В 85-ата минута "светците" откриха резултата след добра атака по левия фланг. Шейн Лонг изведе Че Адамс, след което нападателят центрира в наказателното поле, където Тио Уолкът реализира отблизо. Но попадението му бе отменено след преразглеждане с ВАР и равенството се запази.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Александър Митрович стреля от въздуха, но топката премина покрай десния страничен стълб.

След поделените точки Саутхемптън остава на осмата позиция във Висшата лига с актив от 25 точки, докато Фулъм е 18-и с 11.

Срещата на „Крейвън Котидж” е с начален час 17,00 и ще може да я наблюдавате на живо по DIEMA SPORT, както и на PLAY DIEMA XTRA. Сайтът Gong.bg ще следи всичко интересно за вас от Бирмингам с текст и видеосъдържание.

ФУЛЪМ - САУТХЕМПТЪН 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ФУЛЪМ: Алфонс Ареола, Ола Айна, Йоаким Андерсен, Тоси Адарабио, Андре Замбо Ангиса, Харисън Рийд, Боби Рийд, Антони Робинсън, Адемоа Люкман, Рубен Лофтъс-Чийк, Иван Кавайеро

Мениджър: Скот Паркър

САУТХЕМПТЪН: Алекс Маккарти, Кайл Уокър-Питърс, Ян Беднарек, Джак Стивънс, Райън Бертранд, Джеймс Уорд-Праус, Ибрахима Диало, Тио Уолкът, Стюърт Армстронг, Че Адамс, Шейн Лонг

Мениджър: Ралф Хазенхютъл

Гл. съдия: Дарън Ингланд

Стадион: „Крейвън Котидж“, Лондон