Евертън постигна втората си победа през новия сезон в шампионата в Англия. В среща от четвъртия кръг отборът от Ливърпул спечели с 3:2 домакинството си срещу Уулвърхямптън.

Ричарлисън се разписа на два пъти за "карамелите" на стадион "Гудисън Парк", а Алекс Иуоби също беше точен в полза на домакините.

Ричарлисън откри резултата в петата минута, но Ромен Сас изравни четири минути след това. Иуоби направи 2:1 в 12-ата минута.

Раул Хименес изравни четвърт час преди края, а в 80-ата минута отново Ричарлисън се разпиша решително за домакините.

"Вълците" завършиха двубоя в намален състав, след като Уили Боли получи червен картон в последните секунди.

След този успех Евертън се изкачи на пето място в класирането със 7 точки, докато Уулвс има три точки след трите си поредни равенства и днешното си поражение.

По-късно днес е дербито на Северен Лондон между Арсенал и Тотнъм.