Челси изтръгна победата с 3:2 срещу Лийдс 2:2 на "Стамфорд Бридж". Скъпоценния гол вкара Жоржиньо от дузпа в 4-ата минута на добавеното време на мача. Преди това реферът Крис Кавана посочи още два пъти бялата точка.
Домакините влязоха по-активно в мача, но трудно създаваха опасности пред вратата на Лийдс. От удобна позиция Маунт стреля във вратаря, а изстрел на Рийс Джеймс бе блокиран. Постепенно Лийдс изравни играта и в 20-ата минута стражът на Челси Менди трябваше да се намесва след страхотен удар на Рафиня. Именно бразилецът откри резултата малко по-късно. Нарушение на Маркос Алонсо срещу Даниел Джеймс доведе до дузпа, която Рафиня реализира за 0:1.

Тимът на Тухел вдигна темпото и в 42-ата минута изравни. Алонсо намери Маунт в наказателното поле и английският национал прати топката в мрежата. Преди края на първата част Хавертц на два пъти бе близо до гола. При първия Мелие успя да се справи, а след това Форшоу блокира удара на германеца.

Челси Лийдс

източник: sofascore.com

Домакините стигнаха до пълен обрат в 58-ата минута, когато Жоржиньо реализира дузпата, отсъдена след намесата на ВАР. Италианецът не остави шансове на вратаря Мелие с удар в горния ляв ъгъл - 2:1.

Челси продължи да контролира мача, но едва в 80-ата минута пред Тиаго Силва се откри добра възможност в наказателното поле, но шутира на сантиметри от лявата греда.

Три минути по-късно обаче резервата Джо Гелхард смълча "Олд Трафорд" с изравнителен гол. 19-годишният футболист се разписа 81 секунди след влизането си в игра, отклонявайки в мрежата на Челси добро центриране на Тайлър Робъртс за 2:2.

Гостите вече докосваха точката, когато в добавеното време на мача домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа. Матеуш Клих влезе агресивно отзад на Рюдигер и съдията посочи бялата точка. Жоржиньо отново не трепна и с удар в долния десен ъгъл донесе трите точки на Челси.

ЧЕЛСИ - ЛИЙДС 2:2

0:1 Рафиня (28-дузпа), 1:1 Маунт (42), 2:1 Жоржиньо (58-дузпа), 2:2 Гелхарт (83), 3:2 Жоржиньо (90+4)

ЧЕЛСИ: Менди, Аспиликуета, Тиаго Силва, Рюдигер, Алонсо, Джеймс, Лофтъс-Чийк, Жоржиньо, Маунт, Хавертц, Вернер

ЛИЙДС: Мелие, Ейлинг, Йоренте, Далас, Шакълтън, Форшоу, Фирпо, Рафиня, Джеймс, Харисън, Робъртс