Челси - Манчестър Юнайтед 1:0 /първо полувреме/, финал, Купа на Англия, "Уембли".

Челси успя да създаде първото по-опасно положение в срещата в 9-та минута. Еден Азар финтира Фил Джоунс, след което стреля, но Давид де Хеа спаси.

Играчите на Челси имаха претенции за дузпа в 14-та минута за нарушение на Неманя Матич срещу Тиемуе Бакайоко, но съдията Майкъл Оливър не свири такава.

Алексис Санчес се строполи в наказателното поле на Челси в 15-та минута след съприкосновение с Виктор Моузес, но Оливър отново прецени, че няма основание да свири дузпа.

Съдията Майкъл Оливър свири дузпа за Челси в 21-та минута, когато Еден Азар направи страхотен пробив, след което бе спънат в наказателното поле на Манчестър Юнайтед от Фил Джоунс.

Наказателният удар бе реализиран в 22-та минута от Еден Азар, който успя да излъже Давид де Хеа и да вкара топката във вратата на Манчестър Юнайтед.

В добавеното време на първата част пред Маркъс Рашфорд се откри добра възможност, но ударът му бе блокиран от Антонио Рюдигер.