Бърнли постигна едва третата си победа от началото на сезона, след като надделя с 2:0 като гост на Фулъм в среща от 18-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът ще се запомни с това, че Ребека Уелш стана първата жена, ръководила мач от английската Висша лига. 40-годишната Уелш редовно съдийства на мачове от женската лига, а преди е получавала наряди за срещи от по-ниските дивизии и турнира ФА Къп, както и за Световното първенство при дамите по-рано тази година. На 4 ноември бе четвърти съдия на мача от Висшата лига между Фулъм и Манчестър Юнайтед.

Снимки: Gulliver/GettyImages
99 снимки

Иначе, възпитаниците на Венсан Компани изковаха успеха си през втората част, когато Уилсон Одобер откри в 47-ата минута, а Сандер Берге подпечата победата с попадение в 66-ата минута.

С успеха Бърнли прекъсна серия от три мача без победа и се отлепи от дъното на класирането. Тимът заема предпоследно място с 11 точки, докато Фулъм е 12-и с 21 пункта.