Брентфорд победи Челси с 2:0 в лондонски сблъсък, изигран на домашния за „сините“ „Стамфорд Бридж“. Първият гол в мача вкара Итън Пинок, а Брайън Мбемо довърши домакините в края.

Челси на Маурисио Почетино инкасира първа загуба от над месец насам. За последно тимът загуби от Астън Вила с 0:1 – отново на своя стадион на 24 септември. В средата и края на септември Челси бе в серия от три поредни мача без успех.

С победа Брентфорд изпреварва днешния си съперник в класирането и е вече 12-и с 13 точки. Челси е 13-и с пункт пасив.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

Двубоят започна много интересно и двата тима разменяха атаки в първите минути. В 9-ата дойде и много сериозен първи шанс за гол за домакините. Нони Мадуеке проби отдясно и излъга Янелт в ситуация един на един, след което потърси далечния ъгъл. Топката обаче се отклони в напречната греда зад Флекен.

Десетина минути след гредата Палмър намери с фантастично подаване Кукурея, но испанецът стреля слабо с невралгичния си десен крак.

В 24-ата минута Рьорслав натисна с ръка в гърба Стърлинг, който падна в наказателното поле. От Челси поискаха дузпа, но ВАР прегледа ситуацията и в крайна сметка бе преценено, че нарушение няма.

С началото на втората част гостите заиграха доста по-добре. Пет минути след началото на втората част Брентфорд създаде най-добрата си възможност. Йенсен върна от аутлинията към Янелт, който стреля веднага, но Санчес спаси инстинктивно.

Минути по-късно резултатът бе открит. Пинок изскочи на втора греда и засече с глава центриране отдясно на Мбемо за 0:1.

До края на двубоя Челси опита изравняване, а Брентфорд се защитаваше умело и не допускаше 100-процентови ситуации пред вратата си.

В шестата минута на добавеното време Роберт Санчес напусна вратата си в опит да помогне на Челси за изравняване, но от действията му произлезе нов гол за "пчеличките". Автор стана Брайън Мбемо отбелязал на празна врата.

LIVE / Челси - Брентфорд 0:2

0:1 Итън Пинок 58`

0:2 Брайън Мбемо 90+6`

Челси: Роберт Санчес, Леви Колуил, Тиаго Силва, Аксел Дисаси, Марк Кукурея, Конър Галахър, Майсес Кайседо, Нони Мадуеке, Коул Палмър, Рахийм Стърлинг, Николас Джаксън

Мениджър: Маурисио Почетино

Брентфорд: Марк Флекен, Кристофър Айер, Итън Пинок, Нейтън Колинс, Мадс Рьорслав, Матиас Йенсен, Кристиан Норгаард, Витали Янелт, Аарън Хики, Йоан Виса, Брайън Мбемо

Мениджър: Томас Франк