Брентфорд постигна впечатляваща победа с 2:1 над Уотфорд в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Гостите поведоха през първото полувреме, но домакините достигнаха до успеха с гол дълбоко в добавеното време от дузпа.

В 24-ата минута Том Клевърли центрира от ъглов удар, където Еманюел Денис бе над всички и с глава реализира под гредата.

Двата тима си размениха по една опасност до края на първото полувреме, но до гол не се стигна.

„Пчеличките“ стигнаха до изравнителното попадение в 84-ата минута, когато Маркус Форс отправи добро центриране в наказателното поле, където Понтус Янсон засече отблизо с глава.

Дълбоко в добавеното време домакините получиха дузпа, след като Вилиам Трост_Еконг извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Зад топката застана Брайън Мбемо, който с великолепен удар реализира в левия ъгъл.

С победата Брентфорд се изкачи до деветата позиция в класиране с актив от 20 точки, докато Уотфорд е над чертата със седем по-малко.