Вратарят на Манчестър Сити Клаудио Браво няма да играe до края на сезона, съобщава испанското издание Marca.

Чилийският страж се контузи по време на отложения мач от 26-ия кръг на Висшата лига срещу градския съперник Манчестър Юнайтед, който завърши при резултат 0:0.

В 77-ата минута на срещата Браво скочи да улови центриране на Маркъс Рашфорд от корнер. При приземяването чилиецът нарани левия си прасец дотолкова, че да бъде изнесен на носилка при смяната с резервния вратар Уили Кабайеро.

Дуелът между най-добрите тийнейджъри в Манчестър

Браво ще пропусне последните 5 срещи на Сити до края на сезона. “Гражданите” са четвърти в класирането 65 точки. Лидер е Челси със 78. В следващия кръг възпитаниците на Хосеп Гуардиола гостуват на Мидълзбро. Мачът е на 30 април от 16:05 часа.