Отборът на Астън Вила взе само точка от домакинството си на Нотингам Форест след 2:2 в двубоя от 6-я кръг на Чемпиъншип.

В исторически сблъсък на два тима, ставали европейски шампиони, които сега са във втора дивизия, Астън Вила записа шеста точка от 6 мача и заема 17-о място във временното класиране, а Нотингам е 10-и с 10 точки в актива си до момента.

Астън Вила имаше превъзходство в срещата, но допусна гостите да поведат в 58-ата минута на Апостолос Велиос.

В рамките на две минути обаче в 72-ата и 74-ата Рос МакКормак и Руди Гестед обърнаха до 2:1 резултата за Астън Вила.

Три минути преди края Хенри Лансбъри изравни за 2:2, с което оформи крайния резултат, а минута по-късно заради бурната си радост след гола португалецът Хилдеберто Перейра от Нотингам получи втори жълт и съответно червен картон.

В хода на срещата футболистите на Астън Вила удариха и две греди, а добър двубой за домакините изигра Жордан Аю.