Отборът на Арсенал допусна сериозна грешна стъпка в борбата за Топ 4 и местата даващи право на участие в Шампионска лига. „Топчиите“ завършиха при резултат 0:0 с последния във Висшата лига Бърнли.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

С равенството лондончани остават на шестата позиция с 36 точки, като се намират на две зад четвъртия Манчестър Юнайтед. Със същия актив от 36 пункта е и лондонския съперник Тотнъм, който обаче е с две срещи по-малко. Отборът на Микел Артета вече няма победа в пет поредни срещи във всички турнири.

Арсенал трудно създаваше положения срещу сгъстената защита на съперника. "Артилеристите" направиха твърде малко в предни позиции през първото полувреме, като сериозни шансове имаше само Лаказет – два на брой. Силен удар на Йодегор бе отразен от вратаря на гостите Ник Поуп.

След почивката лондончани бяха по-активни. Александре Лаказет пропусна най-добрата възможност, като прати топката покрай вратата след подаване на на Емил Смит Роу, който пък бе спрян от Поуп в друга ситуация.