Отборът на Арсенал постигна 13-ият си успех през футболната година, след като надви с 3:0 Шефийлд Юнайтед в последен мач от неделната програма от английския футболен елит. Страхотен мач за гостите направи Александър Лаказет, който реализира две от попаденията (33 и 85), а между тях Габриел Мартинел добави още един (72).

Успехът върна „артилеристите” в първата десетка и тимът е 9-и с 45 точки, колкото има и 10-ият Лийдс, но новакът е с по-лоши показатели. От своя страна Шефийлд е последен и е с 14 точки, като е възможно и официално отпадането на „остриетата” от елита на Англия да се официализира в следващия кръг, но при конкретни развои на дадени футболни срещи.

Шефийлд Юнайтед - Арсенал
източник: sofascore.com



В десетата минута "остриетата" стигнаха до първата си по-изгодна възможност за гол. Осбърн намери МакГолдрик, който шутира фронтално към вратата на Лено, ала встрани - аут. Темпото в срещата бе добро, като и двата отбора търсеха възможности за солидни нападения, но в първите 20 минути от срещата големи опасности пред вратата на двете врати нямаше.

Арсенал вдигна темпото и след 30 минути игра стигна до две страхотни възможности. Първо Рамсдейл направи спасяване след удар на Мартинели, а в 32-ата отново Мартинели бе въвлечен в нападението на „артилеристите”. Той центрира за Калъм Чембърс, който стреля, но от голлинията Игън изчисти напред.

В 33-ата лондончани откриха резултата. Невероятно първо докосване от Александър Лаказет, който комбинира със Сака. Той видя Себайос, а испанецът достави страхотна топка за французина, който даде превес на гостите.

Избрано от VGong

Арсенал поведе срещу Шефилд

Домакините имаха ранен шанс през втората част да изравнят, но шутът на Дейвид МакГолдрик рикошира в Джака и излетя над напречната греда. В 55-ата Арсенал елиминира линиите на „остриетата” с лекота, след като Лаказет комбинира с Пепе вдясно. Той веднага му върна топката, но ударът на нападателя отиде встрани.

В 72-ата минута Арсенал удвои своя актив. Лундстрам сбърка при изнасянето на топката, а Пепе открадна вдясно и шутира по земя. Аарън Рамсдейл отрази с една ръка встрани, но там притича Габриел Мартинели, който се разписа в опразнената врата и реализира за "топчиите".

Избрано от VGong

Арсенал втори гол

Пет минути преди края Арсенал вкара трети гол в срещата. Томас Партей изведе страхотно Лаказет зад отбраната на домакините, като той задмина с лекота Ийтън Ампаду, след което последва мощен изстрел с десния крак, за да не може нищо да направи стражът Рамсдейл - 3:0 за гостите.

Избрано от VGong

Арсенал трети гол

FT / ШЕФИЙЛД Ю 0:3 АРСЕНАЛ ► КЛАСИРАНЕТО В АНГЛИЯ

0:1 Александър Лаказет (33)

0:2 Габриел Мартинели (72)

0:3 Александър Лаказет (85)

Рефер: Питър Бaнкс

Стадион: „Брамал Лейн” (Шефийлд)

Стартови състави:

Шефийлд Ю (3-5-2): Рамсдейл – Игън /к/, Ампаду, Стивънс – Осбърн, Норууд, Лундстрам, Флек, Балдок – МакГолдрик, Бърк

Мениджър: Пол Хекингботъм

Арсенал (4-2-3-1): Лено – Чембърс, Холдинг, Мари, Сака – Джака, Партей – Мартинели, Себайос, Пепе – Лаказет

Мениджър: Микел Артета