Арсенал успя да победи Евертън с 1:0 на "Гудисън парк" в мач от 5-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение в двубоя дойде след почивката и бе дело на Леандро Тросар. "Артилеристите" не изиграха най-добрия си мач, но имаха повечето възможности в срещата, като "карамелите" не създадоха достатъчно опасности пред противниковата врата. С тази победа Арсенал е вече 4-и с актив от 13 точки, докато Евертън остава на 18-а позиция с едва един пункт на сметката си.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Първата по-сериозна опасност бе 20-а минута, след като Габриел Мартинели бе страхотно намерен от Фабио Виейра, като бразилецът се отскубна от персоналния си пазач и отправи чудесен удар, който преодоля Джордан Пикфорд, за да бъде резултатът открит. Попадението впоследствие бе разгледано и бе установене, че има засада, а резултатът остана 0:0.

Малко след това Мартинели получи травма и бе принудително заменен от Леандро Тросар. До края на първото полувреме нямаше сериозни опасности пред някоя от двете врати.

В 47-а минута Мартин Йодегор реши да шутира, след като получи чудесна топка, но Пикфорд спаси с лекота. Десетина минути след това Еди Нкетиа най-после се озова на добра позиция в противниковото наказателно поле, но неговият удар бе блокиран.

В 69-а минута Арсенал изпълни заучено корнер, като футболистите на Микел Артета размениха бързи подавания, а накрая Букайо Сака чудесно видя нахлуващия Леандро Тросар в наказателното поле, като белгиецът стреля с първото докосване, а топката се отби от десния страничен стълб на Пикфорд, който нямаше как да реагира - 1:0 за Арсенал.

Стартови състави:

Евертън: 1. Джордан Пикфорд, 18. Ашли Йънг, 32. Джарад Брантуейт, 6. Джеймс Тарковски, 19. Виталий Миколенко, 10. Арнаут Данжума, 8. Амаду Онана, 27. Идриса Гей, 7. Дуайт МакНийл, 16. Абдулай Дукуре, 14. Бето

Арсенал: 22. Давид Рая, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 21. Фабио Виейра, 8. Мартин Йодегор, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 14. Еди  Нкетиа