Арсенал постигна доста трудна победа с 2:1 при домакинството на Суонси от 10-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ изоставаха с 0:1 на полувремето, но успяха да обърнат развоя на срещата през втората част.

Суонси поведе в резултата в 22-та минута, когато гостите организираха отлична контраатака. Тами Ейбрахам пусна отличен извеждащ пас към Сам Клъкас, който с премерен удар вкара топката между краката на Петър Чех.

Клъкас отправи опасен удар от далечно разстояние в 39-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Лукаш Фабиански направи отлично спасяване в 40-та минута, когато отрази удара на Алексис Санчес.

Суонси можеше да удвои своята преднина в 45-та минута, но Петър Чех отрази удара на Джордан Аю.

Арсенал изравни резултата в 51-та минута, когато Месут Йозил подаде към Сеад Колашинац, който със силен удар вкара топката във вратата на Фабиански.

Гол на Тами Ейбрахам бе отменен заради засада в 52-та минута.

Арсенал направи невероятен пропуск в 55-та минута, когато Алексис Санчес подаде към Лоран Кошчиелни, който стреля с глава, но неточно в аут.

Арсенал направи пълен обрат в 58-та минута, когато Сеад Колашинац подаде към Аарън Рамзи, който с удар отблизо вкара топката във вратата на Фабиански.

Арсенал бе близо до отбелязването на трети гол в 65-та минута, но след удара на Ектор Бейерин топката се спря в напречната греда.

Арсенал изпусна нова възможност в 86-та минута, когато Начо Монреал комбинира с Оливие Жиру, но той стреля неточно в аут.

След този успех Арсенал събра актив от 19 точки, докато Суонси е седемнадесети с 8 точки.