Англия и Белгия завършиха 2:2 на "Уембли" в един от вълнуващите мачове в европейския футбол тази вечер.

Под проливния дъжд в Лондон Белгия поведе с 1:0 с гол на Тилеманс след грешка при изнасянето на топката от Джордан Пикфорд 11-а минута. Само 240 секунди след това Айвън Тоуни изравни за Англия от дузпа с първия си гол за националния отбор. Комбинацията обаче бе започната от Коби Мейно, мина през Белингам, който изведе Тоуни преди да се стигне до наказателния удар. Малко след като изтече първата половина на полувремето Англия можеше да води в резултата, но Боуен бе в засада.

В 36-а минута грешка на Луис Дънк подари топката на Лукаку и той поднесе прекрасно подаване на Тилеманс. Полузащитникът вкара второто си попадение в срещата. В края на мача резервата Деймс Мадисън намери на чудесна позиция Джуд Белингам, който изравни дълбоко в добавеното време за 2:2. Англия не изглеждаше достатъчно впечатляващо в мача, направи ключови грешки през първата част, но предотврати второ поражение у дома в рамките на 4 дни. В мач с общо 26 удара, гостите демонстрираха доста по-добра ефективност в нападение.