Уулвърхемптън победи Евертън с категоричното 3:0 в мач от 35-тия кръг на Висшата лига.

Gulliver/Getty Images
28 снимки

Домакините имаха предимство през цялата първа част и създадоха няколко опасности пред вратата на Пикфорд, но гол не падаше. В добавеното време на първата част Раул Хименес даде аванс на "вълците" с гол от дузпа.

Още в началото на втората част Дендонкер удвои преднината на домакините. Уулвс заигра освободено и в 66-ата минута Жота се озова сам срещу Пикфорд, но той се справи на висота и предотврати нов гол. В 74-ата минута Рувен Невеш пусна отличен дълъг пас към Жота, който матира Пикфорд за 3:0.

До края на мача Траоре нацели и напречната греда на вратата на Евертън.

След този успех "вълците" заемат 6-ото място като изпревариха Шефилд Юнайтед с актив от 55 точки, а Евертън е на 11-ото място с 45.