Джеймс Милнър се самопредложи на Фабио Капело за запълване на дупката в отбраната на английския национален отбор по футбол, след като Уейн Бридж отказа да играе за трите лъва.

Халфът на Астън Вила заяви уверено, че може да реши кризата в защитата островитяните, които преди интригите в тима бяха сред фаворитите за шампион на Мондиал 2010, но изглежда вътрешните сътресения могат да провалят тима.

„Присъствието на Уейн е важно, но ние трябва да продължим да гледаме напред. Имам 15 минути игра като ляв бек, но те бяха именно в мач за Англия. Ако се наложи да играя на тази позиция, аз ще дам всичко от себе си”, заяви Милнър, който е част от състава на Англия за контролата с Египет в сряда.

Именно Джейм Милнър вкара от дузпа единственият гол за Вила при загубата от Манчестър Юнайтед с 1:2 във финала за Купата на лигата в неделя.