Манчестър Сити постигна лесна победа с 2:0 като гост на Уигън в мач от 5-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна с очаквано надмощие на гостите, но трябваше да дойде края на полувремето, за да може Карлос Тевес да открие резултата. Аржентинецът вкара страхотен гол в 42-та минута, разписвайки се с нисък удар извън наказателното поле. Уигън отговори с удар на Н'Зогбия от фаул, който принуди Харт да се намесва.

През второто полувреме Сити окончателно реши мача с попадение в 70-та минута. Голмайсторът за 1:0 Тевес подаде към Яя Туре, а африканецът не сбърка и направи 2:0 след неспасяем удар в долния ляв ъгъл на Ал Хабси.

Така приключи и срещата, а „гражданите” вече са четвърти във временното класиране с осем точки.