Астън Вила шокира Ливърпул на "Анфийлд", след като победи с 1:0 в мач от 4-ия кръг на Премиършип. Победното попадение дойде в 8-ата минута, а негов автор стана Габриел Агбонлахор.

В 8-ата минута подаване от корнер внесе паника в отбора на домакините. Сендерос стреля с глава, топката от Ловрен попадна в Агбонлахор и той порази вратата от няколко метра.

Шест минути по-късно Сендерос с глава не успя да реализира второ попадение. В 24-ата минута Хътън подкоси Лалана в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена. Малко по-късно отново Лалана беше в полезрението, но ударът му беше париран от бранител.

До почивката Балотели и Лалана пробваха мерника си, но и двата изстрела не намериха целта.

През втората част Брендън Роджърс направи промени в състава, но отново гол не падаше. Най-близо до гола домакините бяха в 82-ата минута, когато Коутиньо нацели лявата странична греда.

В крайна сметка момчетата на Пол Ламбърт спечелиха  и поставиха въпросителни пред домакините преди първия мач в Шампионската лига срещу Лудогорец след 3 дни. В класирането Вила зае второто място с 10 точки, а Ливърпул са 8-ми с 6.

Ливърпул: Миньоле, Сако, Ловрен, Морено, Манкийо, Джерард, Лалана (61-Стърлинг), Хендерсън, Коутиньо, Балотели (71-Ламбърт), Маркович (71-Борини)