Арсенал и Манчестър Сити не успяха да излъчат победител в дербито, с което започна 4-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Емирейтс", който беляза дебюта на Дани Уелбек за домакините и този на Франк Лампард за гостите, приключи при 2:2, като до последно положенията се редяха пред двете врати.

Серхио Агуеро откри резултата за "гражданите" с попадение в средата на първата част, а впоследствие Арсенал направи пълен обрат, воден от Джак Уилшър. Юношата на "артилеристите" изравни в 63-ата минута, а десет по-късно асистира с глава на Алексис Санчес за втория гол на чилиеца в английския елит.

Крайният резултат бе оформен 7 минути преди края от опитния Мартин Демикелис, който засече с глава центриране на Александър Коларов от ъглов удар.