Отборът на Ливърпул допусна изненадващо поражение с 0:1 като домакин на Астън Вила в четвъртия кръг на Висшата лига и показа доста слабости дни преди мача си срещу Лудогорец от Шампионската лига.

„Червените” решиха да запазят част от титулярите си след паузата за националните отбори и това се оказа от решаващо значение за крайния изход на мача. Марио Балотели изигра своя първи мач на „Анфийлд”, но не се запомни с нищо, докато най-чистото положение за домакините изпусна Филипе Коутиньо десетина минути преди края.

Единственият гол в двубоя падна в самото начало на мача, когато в 10-ата минута Гейбриъл Агбонлахор се ориентира най-добре при разбъркване след ъглов удар и отблизо успя да плъзне кълбото покрай няколко съперникови играчи.

В следващия кръг от английското първенство Ливърпул се изправя срещу лондонския Уест Хем.