Хамбургер спечели битката в група F, след като в последния си мач победи английския Астън Вила с 3:1. Двубоят бе пряк сблъсък за първото място в потока, но въпреки това англичаните подцениха двубоя, тъй като излязоха с голяма част от резервите си.

Българският национал Стилиян Петров също получи почивка и остана на резервната скамейка.

Младен Петрич откри резултата за Хамбургер в 18-тата минута, а сънародникът му Ивица Олич с голове в 30-тата и 57-мата минути направи преднината на тима класическа.

Почетното попадение за Астън Вила отбеляза Делфунесо в 83-тата минута.

Отборът на Аякс, който също имаше шанс да заема първата позиция в класирането, изненадващо завърши наравно 2:2 като домакин на Славия Прага.

Вертонген откри за холандците още в 3-тата минута, но голове на Черни и Яролим до края на първата част обърнаха резултата. Луис Суарес в продължението на мача оформи крайното 2:2.

Въпреки спечелената точка чешкият гранд напуска надпреварата заедно с познатия у нас отбор на Жилина. Напред пък продължават Хамбургер, Аякс и Астън Вила.