Поморие спечели убедително морското дерби с Несебър в мача от 13-ия кръг на Втора лига. Воденият от Веселин Бранимиров тим се наложи като гост с класическото 3:0.

Първото полувреме премина при равностойна игра без сериозни положения и пред двете врати. Съперниците си размениха по няколко опасни удари от далечни разстояния. Все пак в 40-ата минута Поморие успя да поведе в резултата.С лед центриране на Слави Шопов, Бекир Расим овладя на гърди и от въздуха прати топката в горния десен ъгъл.

През второто полувреме отново липсваха чисти голови положения. Въпреки това в 54-ата минута Живко Петков центрира отляво, а Антон Иванов от непосредствена близост удвои аванса на гостите.

До края на мача Несебър упражни натиск, но възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров бяха се затворили много компактно и не позволиха сериозни опасности пред вратата си. Крайният резултат бе оформен във 86-ата минута от Ростислав Петров с премерен удар от границата на наказателното поле.

Спечелените три точки измъкнаха Поморие от зоната на изпадащите във Втора лига. Тимът на Веселин Бранимиров вече заема 12-ата позицив с 15 точки, докато Несебър е 6-и с 20.