Отборът на Поморие спечели дербито край морето срещу отбора на Нефтохимик Бургас. Срещата се игра в Българово като гостите от Поморие се представиха много силно през първото полувреме и успяха да поведат с 3 гола разлика.

Избита топка попадна у Ахмед Ахмедов. Нападателят на гостите не сгреши при добавката за 0:1. Само 120 секунди по-късно поморийци удвоиха аванса си. Те организираха скоростна контраатака, завършена от Антон Иванов – 0:2.

В 42-ата минута Поморие довърши своя съперник. След центриране от корнер, капитанът Георги Петков с глава оформи класиката в резултата – 0:3.

През второто полувреме домакините от Нефтохимик се опитаха да обърнат резултата, но силите им стигнаха до отбелязване на 1 гол.