Левски загуби от Марица Пловдив с резултат 1:2 във втората си контрола по време на паузата в първенството. И трите попадения паднаха през втората част, когато Соломон Моузес откри в 63-ата, а пет минути по-късно Марин Петков изравни. Олджай Алиев обаче донесе престижния успех на "пиратите" в 86-ата минута.

start-photo.bg
75 снимки

Наставникът на "сините" - Станимир Стоилов, беше решил да даде шанс на повече момчета от втория отбор на тима. За днешната проверка наставникът на „сините“ можеше да разчита на националите Пламен Андреев, Филип Кръстев и Марин Петков, които също стартираха от първата минута. Мъри даде минути и на завърналия се по-късно след ангажименти със селекциите на Гамбия – Ноа Сонко Сундберг. Патрик-Габриел Галчев, Асен Чандъров и Джавад Ел Джемили също бяха титуляри от играчите в първия отбор.

Това бе втората от трите проверки, които Левски играе преди срещата с „железничарите“. Миналата седмица "сините" надделяха с 2:0 над Ботев Враца, а във вторник (04.04) 26-кратните шампиони приемат отново на „Герена“ друг втородивизионен тим – този на Витоша Бистрица, пак от 14:00 часа.

LAP.bg
48 снимки

Отзивите след срещата:

Мъри Стоилов похвали двама от "сините" юноши след контролата с Марица

Домакините стартираха с опит за натиск, който обаче не доведе до нещо опасно пред вратата на пловдивчани.

В 13-ата минута Симеон Вешев стреля от воле пред наказателното поле, но доста неточно. Малко след това удар на Марин Петков беше блокиран.

В 17-ата минута дойде и първият точен шут в срещата. Александър Божилов изведе Джавад Ел Джемили отдясно в наказателното поле, който стреля в близкия ъгъл, но вратарят Петър Начев изби в корнер.

Шест минути по-късно Левски беше на сантиметри от откриването на резултата. Дейвид Михалев проби хубаво отдясно, влезе в наказателното поле и намери отлично нахлуващия на скорост Антоан Стоянов, който стреля моментално, но топката се отби от лявата греда на Начев. Секунди след това Патрик-Габриел Галчев стреля покрай вратата в аут от дистанция.

След половин час игра „сините“ имаха нов шанс за попадение. Михалев центрира отдясно в наказателното поле, където на първа греда Алекс Божилов засече опасно с глава, но топката премина много близо до дясната греда на гостите.

В 34-ата минута Стоянов реши да пробва късмета си от дистанция, като ударът му бе точен, но право в ръцете на вратаря Начев.

Две минути по-късно Марица стигна и до най-чистото си положение до момента. Пловдивчани организираха бърза контраатака, при която Петър Атанасов превзе сериозно пространство, стигна почти до наказателното поле на „сините“ и изведе Валери Домовчийски в него отляво, а бившият нападател на Левски стреля към вратата, но Пламен Андреев излезе добре напред и успя да го блокира.

Четири минути след старта на втората част гостите сбъркаха при изнасянето на топката, а влезлият като резерва Димитър Щерев открадна топката на десния фланг и центрира ниско в наказателното поле, където Ел Джемили стреля, но в аут.

В 52-ата минута Айкут Янъков изпревари Щерев и засече опасно с глава центриране отдясно в наказателното поле, но покрай лявата греда на Андреев.

След леко затишие на терена и под изливащия се дъжд над столицата, Марица поведе в 63-ата минута. Гостите организираха добра атака, при която Петър Атанасов комбинира с Олджай Алиев, който задържа добре и изчака да изведе отляво в наказателното поле Соломон Моузес, който шутира силно от малък ъгъл и прати топката неспасяемо над резервния страж Иван Андонов – 0:1.

Левски - Марица Пловдив 1:2 / Контролна среща, 03.04.2023 г.

източник: start-photo.bg

Пет минути по-късно обаче Левски изравни. След центриране от ъглов удар в наказателното поле Димитър Андонов засече, но беше блокиран от Моузес пред голлинията. Топката стигна до Георги Коричков, който също стреля с глава, Начев отрази, но от метър-два пред голлинията Марин Петков успя да вкара кълбото с рамо за 1:1.​

Четири минути преди края на редовното време обаче Марица стигна до нов аванс в резултата след груба грешка в синията отбрана. Стоянов върна назад за Коричков на центъра, който обаче не успя да овладее добре топката и я загуби от Олджай Алиев, който се откъсна сам срещу Андонов и го преодоля хладнокръвно за крайното 1:2.​

FT | ЛЕВСКИ – МАРИЦА ПЛОВДИВ  1:2

0:1 Соломон Моузес 63'

1:1 Марин Петков 68'

1:2 Олджай Алиев 86'