Беласица и Етър завършиха наравно 1:1 в мач от 7-ия кръг на Втора лига. Айвън Ангелов с фамозен гол даде аванс на „комитите” в края на първата част, а в 80-ата минута Георги Ангелов изравни от спорна дузпа.

Така „болярите” остават непобедени от началото на сезона. Тимът на Емануел Луканов е на трета позиция с 13 точки, докато Бела заема 7-а позиция с 10 точки.

Минути след началото на мача на стадиона пристигна Димитър Бербатов. Той беше в компанията на хора от своя екип.

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на гостите. Карапетров догони топката отдясно на аутлинията и я върна към първата греда за Таушанов. Нападателят на Бела пробва да преодолее Нисторов чрез удар с шпагат, но стражът на "болярите" го затвори добре и се справи с положението.

В 38-ата минута Карапетров напредна отдясно и отправи удар, който беше блокиран от защитник. "Комитите" поведоха в 45-ата минута. Георги Ангелов не успя да изчисти добре топката, която се озова в Айвън Ангелов. Юношата на Левски овладя и с брилянтен удар от 20 метра в горния десен ъгъл матира Нисторов.

Етър имаше превъзходство през второто полувреме, но рядко застрашаваше вратата на домакините. В 74-ата минута Николай Янков стреля от пряк свободен удар, но опасно в аут. Две минути по-късно Олег Димитров получи на дузпата и отправи удар, който Кирил Георгиев изби в корнер.

В 80-ата минута Борислав Трендафилов изскочи зад защитата и падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря. Главният рефер посочи бялата точка, макар че решението му бе доста спорно. Зад топката застана Георги Ангелов и изравни резултата.

Беласица - Етър 1:1

1:0 Айвън Ангелов (45)

1:1 Георги Ангелов (80-дузпа)

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 13. Атанас Димитров, 15. Атанас Карачоров, 7. Аспарух Шамкалов, 55. Владимир Гогов, 10. Айвън Ангелов, 88. Аспарух Смилков, 19. Илия Карапетров, 20. Марти Таушанов

Треньор: Венцислав Иванов

Етър: 13. Станислав Нисторов, 26. Мариян Иванов, 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 34. Олег Димитров, 18. Радослав Терзиев, 20. Яни Пехливанов, 15. Георги Ангелов, 17. Евгений Илиев, 9. Живко Петков, 27. Калоян Митев

Треньор: Емануел Луканов