Двубоят между Миньор Перник и Септември София  бе прекратен на почивката при резултат 1:0. Халфът на домакините Божидар Васев (20) откри резултата с красиво попадение. Второто полувреме не стартира, след като главният съдия Димитър Буров прецени срещата да не продължи заради наводнения терен в Перник.

Двата тима използваха първите минути на двубоя, за да се приспособят към наводнения терен. Топката лесно се спираше в локвите, което не водеше до опасности пред една от двете врати.

Отборите опитваха с дълги подавания да преодолеят трудностите с терена. В първите минути играта беше равностойна, но двамата вратари не бяха застрашени.

В 17-ата минута Даниел Леонтиев бе подлъган от локва пред наказателното си поле, след което не успя да изчисти топката и фаулира откъсващия се към празната врата Атанас Кабов. ГЛавният съдия Димитър Буров обсъди ситуацията с един от помощниците си, след което показа само жълт картон на вратаря. Християн Казаков стреля от пряк свободния удар, принуждавайки Даниел Леонтиев да се намеси, след което Георги Сърмов реализира в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 20-ата минута Миньор откри резултата. Божидар Васев получи в центъра, след което с прехвърлящ изстрел красиво преодоля излезлия напред Николай Банков.

Двата тима продължиха битката на наводнения терен в Перник, но в последвалите минути двамата вратари не бяха застрашени, а действията на терена се развиваха предимно в центъра.

В 42-ата минута Георги Сърмов изведе Кристиян Пешов в наказателното поле. Халфът овладя и стреля в близкия ъгъл, но Даниел Леонтиев спаси решително.

На почивката главният съдия Димитър Буров прецени срещата да не се доиграе, след като условията за игра не са подходящи. Все още не е ясно дали двубоят ще бъде доигран в утрешния ден или ще бъде решено той да да бъде финализиран в друг ден.

МИНЬОР ПК - СЕПТЕМВРИ СФ 1:0/ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА
1:0 Б. Васев 20'

Стартовите състави

МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев-капитан, 3. Антон Славчев, 4. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 5. Веселин Васев, 10. Борис Галчев, 30. Божидар Васев, 8.  Кристиян Слишков, 18. Борислав Будинов, 17. Иван Вълчанов

Резерви: 99. Алекс Георгиев, 2. Виктор Райчев, 15. Илиян Илиев, 7. Калоян Йосифов, 6. Любомир Христов, 26.  Мирослав Будинов, 23. Павлин Чиликов

Треньор Христо Янев

СЕПТЕМВРИ: 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов-капитан, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 3. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11.  Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов, 20. Християн Казаков

Резерви: 21. Иван Василев, 9. Александър Димитров, 15. Ангел Грънчов, 25. Иван Стоянов, 23. Йоан Гаврилов, 17. Симеон Александров, 18. Мартин Стойчев