Пирин Благоевград разгроми Локомотив София с 5:1 в дербито на 24-ия кръг на Втора лига. Домакините стартираха отлично двубоя и още в началните минути успяха да натрупат преднина от две попадения чрез Горам Гощелани (5, 13), но в 19-ата минута Мики Орачев намали резултата. В заключителните минути на първото полувреме Александър Дюлгеров (38) реализира трети гол за "орлетата". През втората част "столичните железничари" стартираха агресивно, но "орлетата" реализира четвърто попадение след красиво индивидуално изпълнение на Венцислав Бенгюзов (54), а в заключителните минути на двубоя резервата Андон Гущеров (87) реализира пето попадение за домакините, оформяйки крайния резултат.

По този начин възпитаниците на Уорън Фийни успяха да си върнат първата позиция в класирането, измествайки днешния си съперник. "Орлетата" имат актив от 52 точки, докато "столичните железничари" са с три по-малко.

Антон Узунов
69 снимки

Двата тима стартираха в спокойно темпо, показвайки, че в първите минути няма да се търсят рискове.

Но в 5-ата минута домакините нарушиха това правило и успяха да вземата ранен аванс. "Орлетата" организираха постепенна атака, след което топката се озова в Станислав Манолев. Крилото центрира в наказателното поле, където непокритият Гурам Гощелиани реализира.

В 13-ата минута домакините удвоиха преднината си. Антон Карачанаков задържа в наказателното поле и стреля, след което Божидар Митрев не се намеси добре и Гурам Гощелиани отблизо реализира второто си попадение в мача.

Гостите опитаха да пренесат играта в по-предни позиции, но в началните минути на срещата "столичните железничари" се затрудняваха с организирането на постепенни атаки и често бъркаха в предни позиции.

В 19-ата минута гостите намалиха резултата. Мики Орачев получи около границата на наказателното поле, след което отправи плътен изстрел. Централният защитник на Пирин Стилиян Николов сложи крака си на пътя на топката, но тя се отби в него и залъга Петър Петров, влетявайк ив мрежата му.

След мощният старт на мача, постепенно темпото на игра спадна. Двата тима действаха равностойно на терена, но атаките, които организираха не носеха опасности за вратарите Петър Петров и Божидар Митрев.

В 38-ата минута Пирин отбеляза и трети гол във вратата на Божидар Митрев. Антон Карачанаков центрира в наказателното поле, където Александър Дюлгеров бе над вскички и реализира с глава под гредата.

Три минути след попадението "орлетата" можеха да стигнат и до четвърти гол. Архан Исуф направи отличен пробив по левия фланг, след което хитро подаде към включилият се в наказателното поле Станислав Манолев. Опитният футболист овладя и стреля технично в далечния ъгъл, но топката премина покрай гредата.

На почивката треньорът на Локомотив София направи една промяна, включвайки в игра Александър Александров на мястото на Валентин Николов.

Гостите стартираха агресивно втората част и в 47-ата минута Александър  Александров центрира остро по земя към Светослав Диков, но Николай Бодуров решително пресече и изби в ъглов удар.

Четири минути по-късно Николай Цветков падна в наказателното поле след контакт с Александър Дюлгеров, но главният съдия Ивайло Стоянов бе близо до ситуацията и не посочи бялата точка. В ответната атака "столичните железничари" имаха отлична възможност да стигнат до втори гол. Владимир Семерджиев центрира в наказателното поле, където Светослав Дяков стреля с глава, след което последва великолепно спасяване на Петър Петров.

В 54-ата минута Пирин реализира четвърти гол във вратата на гостите. Венцислав Бенгюзов премина през трима играчи на Локомотив София, след което технично реализира в долния ляв ъгъл.

В 61-ата минута Орлин Старокин получи на границата на наказателното поле, след което отправи плътен изстрел, но топката премина над напречната греда.

Шест по-късно "столичните железничари" имаха претенции и за втора дузпа, след като при центриране на Григор Долапчиев топката срещна ръката на Стилиян Николов, но и този път реферът Ивайло Стоянов бе посочи бялата точка.

Домакините намалиха оборотите и отстъпиха владението на топката на гостите. В 70-ата минута Александър Александров стреля от пряк свободен удар, но Петър Петров внимаваше. Две по-късно Педро Ферари проби отдясно и центрира в наказателното поле, а Григор Долапчиев отправи изстрел с глава, пращайки топката покрай десния страничен стълб.

В 78-ата минута Преслав Йорданов овладя в наказателното поле и стреля, но изстрелът му бе блокиран от Деян Иванов. Минута по-късно Александър Дюлгеров центрира в наказателното поле, след което Орлин Старокин отправи опасен изстрел с глава преминал над напречната греда.

В 86-ата минута "столичните железничари" получиха добра възможност да реализират от пряк свободен удар. Николай Цветков отправи техничен удар, но топката премина над вратата.

Минута по-късно Пирин реализира и пето попадение във вратата на Божидар Митрев. Появилият се само преди две минути Андон Гущеров се възползва от отличен пас на Станислав Манолев и реализира хладнокръвно, оформяйки крайния резултат.

ПИРИН БЛ - ЛОКО СФ 5:1/КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА

1:0 Гощелиани 5'

2:0 Гощелиани 13'

2:1 Орачев 19'

3:1 Ал. Дюлгеров 38'

4:1 Бенгюзов 54'

5:1 Гущеров 87'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ПИРИН БЛ: Петър Петров, Архан Исуф (57 - Юлиан Попев), Стилиян Николов, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Венцислав Бенгюзов (65 - Преслав Йорданов), Орлин Старокин, Станислав Манолев, Антон Карачанаков, Гурам Гощелани (85 - Андон Гущеров)

Треньор: Уорън Фийни

ЛОКО СФ: Божидар Митрев, Красимир Милошев, Марио Петков, Деян Иванов, Мики Орачев, Матеус Дуарте, Владимир Семерджиев (55 - Педро Ферари) , Валентин Николов (46 - Александър Александров), Николай Цветков, Томислав Павлов (60 - Григор Долапчиев), Светослав Диков